Beksiński.Obrazy - premiera luksusowego albumu wydawnictwa BOSZ

Beksiński.Obrazy - premiera luksusowego albumu wydawnictwa BOSZ

Beksiński.Obrazy - premiera luksusowego albumu wydawnictwa BOSZ

Udostępnij

Szanowni Państwo, to wyjątkowy moment. Możemy oficjalnie poinformować o premierze najważniejszego z tytułów w tegorocznym katalogu wydawnictwa BOSZ – albumie Beksiński. Obrazy, który traktujemy jako nasz hołd złożony artyście.

Publikacja przygotowana została we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku – spadkobiercą i patronem twórczości sanockiego Mistrza i zarazem jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów.

Wyboru reprodukcji dzieł dokonali, wspólnie z Wydawcą, były i obecny dyrektor Muzeum – Wiesław Banach oraz Jarosław Serafin.

Ten znakomity i luksusowy album o powiększonym formacie zawiera 530 najlepszych prac malarskich, poprzez które artysta wyrażał się najpełniej. Pokazane zostały zarówno dzieła znane powszechnemu odbiorcy, jak i nowe, dotąd niepublikowane, znajdujące się w zagranicznych kolekcjach prywatnych. Około 30% reprodukcji, to prace, które nigdy wcześniej nie były prezentowane w albumach wydawnictwa BOSZ.

Reprodukcjom towarzyszą teksty wybitnego tenora Wiesława Ochmana – długoletniego przyjaciela artysty, oraz Wiesława Banacha – znakomitego znawcy dorobku Beksińskiego.

Dodatkowym walorem podkreślającym niezwykłość tej pozycji są wcześniej niepublikowane fragmenty listów i dziennika artysty.

 

W załączniku znajdą Państwo informację prasową tytułu, a poniżej link do krótkiego materiału filmowego.

https://youtu.be/2Jn9wlQkIWg


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się