"Zguba Michałka", Julia Hartwig

"Zguba Michałka", Julia Hartwig

Bestseller Studia Emka dla dzieci: Zguba Michałka, Julia Hartwig

Udostępnij

Zapraszamy w podróż do świata wyobraźni...
Mądra, ponadczasowa przypowieść dla najmłodszych, napisana w latach 60. przez wybitną poetkę Julię Hartwig dla swojej córki.

Drodzy Rodzice
czytając książkę,dziecko przeżywa losy bohaterów, a przy okazji uczy się oceniać postępowanie przedstawionych postaci,odróżniać to,co jest dobre od tego,co złe.Czytając wspólnie wpływacie na harmonijny rozwój waszego dziecka.

Julia Hartwig - wybitna poetka,eseistka i tłumaczka literatury pięknej. Zadebiutowała tomem poezji pt.Pożegnania w 1956 roku.A potem były Wolne ręce (1969),Dwoistość (1971),Czuwanie (1978),Chwila postoju (1980),Obcowanie (1987) oraz dwa wybory wierszy (1981 i 1982). Jest autorką monografii Apollinaire (1962) i Gerard de Nerval (1972) oraz Dziennika amerykańskiego (1980).

Julia Hartwig ma w swym dorobku literackim znakomite przekłady poetów francuskich,m.in.G.Apollinaire'a,B.Cendrarsa,M.Jacoba.Wraz z mężem,Arturem Międzyrzeckim,poetą i cenionym tłumaczem,opracowała Antologię poezji amerykańskiej (1992). Wspólnie napisali również,w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku,kilka książek dla dzieci,m.in.Pierwsze przygody Poziomki i Pan Nobo.dalsze przygody Poziomki.

Gabriela Cichowska - ilustratorka,absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im.Jana Matejki w Krakowie.Od 2011 jest pedagogiem na Akademii Sztuk Pięknych im.Władysława Strzemińskiego w Łodzi.Laureatka ważnych nagród i wyróżnień krajowych oraz zagranicznych,m.in. - I nagrody Opera Prima za debiut na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii za ilustracje do książki Fantje (2009) i nagrody Gustava Heinemanna za Ostatnie przedstawienie panny Esterki (2014).
Wydana ponownie po latach, w przepięknej szacie graficznej autorstwa Gabrieli Cichowskiej i cennym przesłaniem, że to czego szukamy jest bardzo blisko nas ale często odkrywamy to kiedy się oddalimy.

Do rodzinnego czytania „Zguby Michałka” osobiście zaprasza Julia Hartwig: zobacz film.
A tak powstawały ilustracje do książki: zobacz film

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się