Bestsellery Empiku z rekordową oglądalnością - prawie 5 mln widzów TV i online

Bestsellery Empiku z rekordową oglądalnością - prawie 5 mln widzów TV i online

Bestsellery Empiku z rekordową oglądalnością - prawie 5 mln widzów TV i online

Udostępnij

Galę Bestsellery Empiku 2019 oglądało blisko 4,5 mln widzów (zasięg RCH wg panelu Nielsena w grupie All 4+) na antenie TVN i 0,5 mln w mediach społecznościowych. – To zdecydowanie rekordowa widownia na tle tego typu wydarzeń telewizyjnych – komentuje Monika Marianowicz z Empiku, organizator i producent gali.

 

Widać, że tegoroczna formuła gali świetnie się sprawdziła. Atrakcyjna i bogata oprawa muzyczna była pełna oryginalnych aranżacji i zaskakujących duetów. Liczba artystów, którzy wystąpili w tym 1,5 godzinnym widowisku odpowiadała wręcz formatowi festiwalu. Na scenie pojawili się: Ania Dąbrowska, Krzysztof Zalewski, Beata Kozidrak, Natalia Nykiel w aranżacjach Miuosha, a także Rojek, Mrozu, Ten Typ Mes i Hania Rani, Karaś/Rogucki i wschodząca gwiazda muzyczna, którą Empik odkrył przed polską publicznością – irlandzki zespół Inhaler. Do tego dodajmy zachwycające animacje oraz błyskotliwe prowadzenie Marcina Prokopa, któremu towarzyszyli na scenie Dawid Podsiadło, Dorota Wellman i Grażyna Torbicka. To wszystko złożyło się na dynamiczne widowisko i stanowiło ciekawą oprawę dla tych ważnych nagród kulturalnych, które odebrali m.in. Mario Escobar, Alex Michaelides, Andrzej Maleszka, Roksana Węgiel, Sokół oraz Wojtek Smarzowski.To najlepszy wynik z dotychczasowych transmisji tego wydarzenia, obecnego na antenie TVN  już od czterech lat.

Empik już od ponad 20 lat przyznaje coroczne statuetki Bestsellerów Empiku autorom, których książki, muzyka i filmy cieszą się największą popularnością w skali całego roku. W tej edycji po raz pierwszy wręczono także nagrody eksperckie – Odkrycia Empiku 2019, gdzie laureatów wyłoniło jury złożone z uznanych ekspertów.

*zasięg RCH wg panelu Nielsena w grupie All 4+

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się