Zaproszenie na premierę książki "Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon"

Zaproszenie na premierę książki "Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon"

Zaproszenie na premierę książki "Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon"

Udostępnij

Zapraszamy w imieniu wydawnictwa BOSZ na premierę książki "Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon" autorstwa Aliny Kręcisz.

Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon" to wielogłosowa relacja z podróży po lankijskiej wyspie zwiedzanej śladami wybitnych osobistości przełomu XIX i XX wieku – Stanisława Ignacego Witkiewicza i Bronisława Malinowskiego. Alina Kręcisz, autorka książki, po uważnym przestudiowaniu zapisków obydwu podróżników, postanowiła odwiedzić Sri Lankę,
aby odtworzyć ich wyprawę sprzed ponad stu lat. Współczesnym opisom lankijskich miejsc i zwyczajów towarzyszą cytaty m.in. z artykułów Witkacego dla „Echa Tatrzańskiego" i dziennika Malinowskiego, obrazujące, jakim przemianom uległy poszczególne miejsca – Kolombo, Kandy, Matale czy Anuradhapura – oraz sposoby miejskiej i międzymiastowej komunikacji.
Szczegółowa relacja, zilustrowana kilkudziesięcioma fotografiami archiwalnymi i współczesnymi, jak również reprodukcjami prac Witkacego, pozwala czytelnikom na przeżycie literackiej podróży po hinduskich i buddyjskich świątyniach oraz lankijskich ogrodach i rezerwatach, zachęcając do osobistego odwiedzenia tego odległego, lecz niezwykle urodziwego, azjatyckiego państwa.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się