Polska na targach książki w Mińsku z Piaseckim, Herbertem, Wiśniewskim

Polska na targach książki w Mińsku z Piaseckim, Herbertem, Wiśniewskim

Polska na targach książki w Mińsku z Piaseckim, Herbertem, Wiśniewskim

Udostępnij

XXVII Międzynarodowe Targi Książki rozpoczęły się w środę w Mińsku. Na polskim stoisku oferowane jest ponad 600 tytułów, a jego organizator, Instytut Polski w Mińsku, przygotował dla gości m.in. prezentacje książek Sergiusza Piaseckiego, Zbigniewa Herberta i Janusza Wiśniewskiego.

„Mamy sezon jubileuszowy i tegoroczne targi są dobrą okazją, żeby zaprezentować nasz dorobek z ostatnich lat, a więc książki, przekłady, które powstały przy wsparciu instytutu” - powiedział dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku Cezary Karpiński. W tym roku instytucja ta świętuje 25-lecie swojej działalności na Białorusi.

W ramach targów polskie stoisko zaprosi gości na wiele spotkań, w tym prezentację przekładu „Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy” Sergiusza Piaseckiego, „Końca samotności” Janusza Wiśniewskiego i dzieł wybranych Zbigniewa Herberta.

Jak powiedział Karpiński, Instytut Polski wraz z partnerami: Wydawnictwem Ars Polona, białoruską Akademknigą, wydawnictwem Januszkiewicz i przy wsparciu Instytutu Książki przygotował bogatą ofertę dla białoruskich czytelników.

„Nowe wydanie »Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy« to uwieńczenie cyklu wydawniczego, w ramach którego została przetłumaczona na białoruski trylogia mińska tego autora” - mówił Karpiński. Jak podkreślił, białoruski przekład popularnego na Wschodzie Janusza Wiśniewskiego powstał szybciej niż rosyjskie tłumaczenie. „Jesteśmy dumni, że możemy tę pozycję zaproponować czytelnikom na Białorusi” - wskazał.

Dodał, że „dużą pracę” wykonano także, przygotowując tłumaczenia wybranych utworów Zbigniewa Herberta.

W programie polskiego stoiska będą atrakcje dla dzieci, warsztaty, spotkania z rysownikami i tłumaczami, a także prezentacja oferty edukacyjnej, w tym podręcznika do nauki języka polskiego.

XXVII edycja najważniejszej białoruskiej imprezy wydawniczej potrwa do 9 lutego.

[źródło: PAP, Justyna Prus]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się