Wydawnictwo Jedność
Oficyna Wydawnicza IMPULS. listopad  2018

Oficyna Wydawnicza IMPULS. listopad 2018

Bestsellery Oficyny „Impuls" - najlepsza 10-tka za listopad 2018

Udostępnij

Tego jeszcze w naszych notowaniach nie było. W mijającym okresie całe podium a w zasadzie 4 pierwsze miejsca zdominowały publikacje Moniki Lubiny z zakresu logopedii: Niepoważne wierszyki..., Wierszyki drogowskazy..., Wierszyki dźwięczące i ciche... i Wierszyki zróżnicowane na opozycję głosek...

Brawo!

Zapraszamy do naszych książek, autorów, do nas!

Poniżej przedstawiamy nasze bestsellerowe publikacje za miesiąc listopad 2018 r. – tytuły drukowane i wznawiane, których popularność zaskoczyła nawet nas, stanowiące świetny przykład na to, że dobrze przygotowana książka zawsze znajdzie swojego odbiorcę. I choć poszczególne publikacje zdobyły liczne wyróżnienia na konkursach literackich i branżowych, to nas jednak najbardziej cieszy zadowolenie czytelników, którego wciąż nam za mało.........

A czy Ty znasz już te książki?

Lista listopadowych bestsellerów Impulsu

 

Rada rodziców po reformie edukacji

Rada rodziców po reformie edukacji

Autor polecanej publikacji Grzegorz Całek: wspieraniem rad rodziców zajmuję się już od ponad dziesięciu lat, odkąd w Instytucie Inicjatyw Pozarządowych wystartowaliśmy z programem „Rodzice w szkole”.

Przez ten czas przeprowadziliśmy wiele projektów skierowanych do rodziców, rad rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół i przedszkoli, a także urzędników samorządowych. Wzięło w nich udział kilka tysięcy osób z ponad 1200 placówek.
Działaliśmy różnymi metodami. Przede wszystkim prowadziliśmy szkolenia, warsztaty, seminaria, konferencje, krótsze i dłuższe (i kilkugodzinne, i kilkudniowe), dla różnych odbiorców. Wydawaliśmy publikacje, pisaliśmy artykuły do czasopism fachowych. No i oczywiście rozmawialiśmy, doradzaliśmy, pomagaliśmy, konsultowaliśmy. Tak jest do dziś – nie ma tygodnia, a we wrześniu każdego roku nie ma dnia, abym nie otrzymał pytań (przez e-mail, media społecznościowe czy telefonicznie) dotyczących różnych aspektów funkcjonowania rad rodziców. Znaczna część pytań się powtarza, ale co i raz otrzymuję nowe – takie, które, mimo dziesięcioletniego doświadczenia, potrafią mnie zaskoczyć...

Sprawdź naszą nowość

Nowość w Impulsie

Niepełnosprawność w okresie późnej dorosłości

Niepełnosprawność w okresie późnej dorosłości Celem monografii Niepełnosprawność w okresie późnej dorosłości autorstwa Marleny Kiljan i Emilii Śmiechowskiej-Petrovskij jest ukazanie różnych pól problemowych, które mieszczą się w interdyscyplinarnym obszarze łączącym zagadnienie starości i niepełnosprawności, w odniesieniu do stanu badań, dobrych praktyk, współczesnych narzędzi, technik i strategii edukacyjno-rehabilitacyjnych.

Publikacja ma odpowiadać na narastającą potrzebę wytyczenia wspólnego forum działań o charakterze naukowym, wdrożeniowym i praktycznym w dziedzinie niepełnosprawności w starszym wieku, nabierających znaczenia w kontekście nasilającego się procesu starzenia się społeczeństw i jego konsekwencji dla zdrowia oraz sprawności w wymiarze jednostkowym i ogólnospołecznym.

Sprawdź naszą nowość
 

Zapowiedź w Impulsie

Wybrane przestrzenie niepełnosprawności. Teoria, diagnoza, badania

W przestrzeni niepełnosprawności. Tom 3Książka Wybrane przestrzenie niepełnosprawności  pod redakcją naukową Anidy Szafrańskiej i Mateusza Penczka jest kontynuacją zapoczątkowanej serii wydawniczej „W Przestrzeni Niepełnosprawności” pod redakcją prof. dr hab. Anny Nowak, kierownika Zakładu Pedagogiki Specjalnej UŚ. W ramach serii opublikowano dotychczas dwie monografie: Edukacyjno-terapeutyczną podróż w lepszą stronę pod redakcją Krystyny Moczii oraz Osobę z niepełnosprawnością na ścieżkach życia, której redaktorem jest Joanna Godawa.

Publikacja wprowadza w niezbyt często podejmowane aktualne obszary rozważań pedagogiki specjalnej. Jej tematyka jest bogata poznawczo, empirycznie, treściowo oraz badawczo. Książka jest też pełna odwołań do działań praktycznych. Problematykę w niej poruszoną należy zatem uznać za niezwykle cenną, szczególnie w kontekście współczesnego, psychospołecznego, wieloaspektowego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.

Polecamy wyczekiwaną zapowiedź

 


na GWIAZDKĘ i ZIMĘ

Wyniki plebiscytów: Najlepsze Książki na GWIAZDKĘ i na ZIMĘ w Impulsie

Najlepsze Książki na Gwiazdkę i Zimę w Impulsie

Drodzy Czytelnicy jest nam bardzo miło poinformować i ogłosić, że w Oficynie Wydawniczej "Impuls" mamy Najlepszą Książkę na Gwiazdkę
i na Zimę 2018!

Decyzją internautów najlepszą książką na gwiazdkę 2018 w kategorii Nie tylko dla dziewczyn została publikacja-reprint harcerski z roku 1914 Agnes Baden-Powell pt. Dziewczęta przewodniczki. Natomiast decyzją jury i internautów najlepszą książką na zimę 2018 w kategorii Poradniki została publikacja naszego wydawnictwa autorstwa Jolanty Spętanej pt. Wychowanie a sens życia. Człowiek w obliczu problemów egzystencjalnych.

Autorkom serdecznie gratulujemy ważnego wyróżnienia i tytułu: Najlepsze Książki na Zimę oraz na Gwiazdkę 2018!
Serdecznie dziękujemy za oddanie Waszych głosów w plebiscycie na nasze publikacje, dziękujemy organizatorom plebiscytu wortalowi Granice.pl. Dziękujemy za wsparcie i sympatię dla naszych publikacji, dla autorów, dla nas.


Zapoznaj się z naszymi NK na Gwiazdkę i Zimę

 

IMPULS1990


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się