Bestsellery Oficyny „Impuls" - najlepsza 10-tka za listopad 2018
Tego jeszcze w naszych notowaniach nie było. W mijającym okresie całe podium a w zasadzie 4 pierwsze miejsca zdominowały publikacje Moniki Lubiny z zakresu logopedii: Niepoważne wierszyki..., Wierszyki drogowskazy..., Wierszyki dźwięczące i ciche... i Wierszyki zróżnicowane na opozycję głosek...
Brawo!
Zapraszamy do naszych książek, autorów, do nas!
Poniżej przedstawiamy nasze bestsellerowe publikacje za miesiąc listopad 2018 r. – tytuły drukowane i wznawiane, których popularność zaskoczyła nawet nas, stanowiące świetny przykład na to, że dobrze przygotowana książka zawsze znajdzie swojego odbiorcę. I choć poszczególne publikacje zdobyły liczne wyróżnienia na konkursach literackich i branżowych, to nas jednak najbardziej cieszy zadowolenie czytelników, którego wciąż nam za mało.........
A czy Ty znasz już te książki?
Lista listopadowych bestsellerów Impulsu
Rada rodziców po reformie edukacji
Autor polecanej publikacji Grzegorz Całek: wspieraniem rad rodziców zajmuję się już od ponad dziesięciu lat, odkąd w Instytucie Inicjatyw Pozarządowych wystartowaliśmy z programem „Rodzice w szkole”.
Przez ten czas przeprowadziliśmy wiele projektów skierowanych do rodziców, rad rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół i przedszkoli, a także urzędników samorządowych. Wzięło w nich udział kilka tysięcy osób z ponad 1200 placówek.
Działaliśmy różnymi metodami. Przede wszystkim prowadziliśmy szkolenia, warsztaty, seminaria, konferencje, krótsze i dłuższe (i kilkugodzinne, i kilkudniowe), dla różnych odbiorców. Wydawaliśmy publikacje, pisaliśmy artykuły do czasopism fachowych. No i oczywiście rozmawialiśmy, doradzaliśmy, pomagaliśmy, konsultowaliśmy. Tak jest do dziś – nie ma tygodnia, a we wrześniu każdego roku nie ma dnia, abym nie otrzymał pytań (przez e-mail, media społecznościowe czy telefonicznie) dotyczących różnych aspektów funkcjonowania rad rodziców. Znaczna część pytań się powtarza, ale co i raz otrzymuję nowe – takie, które, mimo dziesięcioletniego doświadczenia, potrafią mnie zaskoczyć...
Niepełnosprawność w okresie późnej dorosłości
Celem monografii Niepełnosprawność w okresie późnej dorosłości autorstwa Marleny Kiljan i Emilii Śmiechowskiej-Petrovskij jest ukazanie różnych pól problemowych, które mieszczą się w interdyscyplinarnym obszarze łączącym zagadnienie starości i niepełnosprawności, w odniesieniu do stanu badań, dobrych praktyk, współczesnych narzędzi, technik i strategii edukacyjno-rehabilitacyjnych.
Publikacja ma odpowiadać na narastającą potrzebę wytyczenia wspólnego forum działań o charakterze naukowym, wdrożeniowym i praktycznym w dziedzinie niepełnosprawności w starszym wieku, nabierających znaczenia w kontekście nasilającego się procesu starzenia się społeczeństw i jego konsekwencji dla zdrowia oraz sprawności w wymiarze jednostkowym i ogólnospołecznym.
Wybrane przestrzenie niepełnosprawności. Teoria, diagnoza, badania
Książka Wybrane przestrzenie niepełnosprawności pod redakcją naukową Anidy Szafrańskiej i Mateusza Penczka jest kontynuacją zapoczątkowanej serii wydawniczej „W Przestrzeni Niepełnosprawności” pod redakcją prof. dr hab. Anny Nowak, kierownika Zakładu Pedagogiki Specjalnej UŚ. W ramach serii opublikowano dotychczas dwie monografie: Edukacyjno-terapeutyczną podróż w lepszą stronę pod redakcją Krystyny Moczii oraz Osobę z niepełnosprawnością na ścieżkach życia, której redaktorem jest Joanna Godawa.
Publikacja wprowadza w niezbyt często podejmowane aktualne obszary rozważań pedagogiki specjalnej. Jej tematyka jest bogata poznawczo, empirycznie, treściowo oraz badawczo. Książka jest też pełna odwołań do działań praktycznych. Problematykę w niej poruszoną należy zatem uznać za niezwykle cenną, szczególnie w kontekście współczesnego, psychospołecznego, wieloaspektowego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.
Polecamy wyczekiwaną zapowiedź
Wyniki plebiscytów: Najlepsze Książki na GWIAZDKĘ i na ZIMĘ w Impulsie
Drodzy Czytelnicy jest nam bardzo miło poinformować i ogłosić, że w Oficynie Wydawniczej "Impuls" mamy Najlepszą Książkę na Gwiazdkę
i na Zimę 2018!
Decyzją internautów najlepszą książką na gwiazdkę 2018 w kategorii Nie tylko dla dziewczyn została publikacja-reprint harcerski z roku 1914 Agnes Baden-Powell pt. Dziewczęta przewodniczki. Natomiast decyzją jury i internautów najlepszą książką na zimę 2018 w kategorii Poradniki została publikacja naszego wydawnictwa autorstwa Jolanty Spętanej pt. Wychowanie a sens życia. Człowiek w obliczu problemów egzystencjalnych.
Autorkom serdecznie gratulujemy ważnego wyróżnienia i tytułu: Najlepsze Książki na Zimę oraz na Gwiazdkę 2018!
Serdecznie dziękujemy za oddanie Waszych głosów w plebiscycie na nasze publikacje, dziękujemy organizatorom plebiscytu wortalowi Granice.pl. Dziękujemy za wsparcie i sympatię dla naszych publikacji, dla autorów, dla nas.