Dyrektor Instytutu Dariusz Jaworski w „Rzeczpospolitej”

Dyrektor Instytutu Dariusz Jaworski w „Rzeczpospolitej”

"Bez dobrych relacji rodzinnych nie zatrzymamy spadku czytelnictwa” – dyrektor Instytutu Dariusz Jaworski w „Rzeczpospolitej”

Udostępnij

W dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” ukazał się dodatek poświęcony Rankingowi Bibliotek 2018. Przy okazji kolejnej edycji Rankingu dziennik opublikował również wywiad Marcina Kubego z dyrektorem Instytutu Książki, Dariuszem Jaworskim.

Dyrektor Instytutu opowiada w wywiadzie o stanie czytelnictwa w Polsce i działaniach Instytutu na rzecz jego promocji. „Podstawowym środowiskiem jest rodzina. To tam kształtuje się osobowość dziecka, jego system wartości. Książki stanowią swoiste drogowskazy, z których rodzice mogą i powinni korzystać w procesie wychowawczym. Co więcej książka sprzyja budowaniu kontaktu dziecka i rodzica. Cały czas też podkreślam, że bez dobrych relacji rodzinnych nie zatrzymamy spadku czytelnictwa. Tu należy upatrywać zalążków przyszłych nawyków i pasji czytelniczych. Dobitnie potwierdzają to badania” – stwierdził Dariusz Jaworski.

Całość wywiadu można znaleźć pod tym adresem.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się