Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore®

Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore®

Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore®

Udostępnij

Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore® obejmuje pięć milionów dokumentów wraz z szybszym rozwojem kolekcji przez większą liczbę opcji dla autorów. Od sztucznej inteligencji po zrównoważoną energię – autorzy dodają setki artykułów każdego dnia.

Piscataway, New Jersey, 31 października 2019 r. /PRNewswire/ -- IEEE, największa na świecie organizacja techniczna pracująca nad postępem technologicznym w służbie ludzkości, ogłosiła dziś, że biblioteka cyfrowa IEEE Xplore, jedna z największych na świecie kolekcji literatury technicznej w zakresie inżynierii, informatyki i powiązanych technologii, pobiła nowy rekord: w obszernej kolekcji dostępnych jest 5 milionów publikacji.

Autorzy z wszystkich zakątków świata, tak w świecie naukowym i branżowym, coraz chętniej wybierają IEEE do publikowania badań, co gwarantuje dostępność treści na temat wschodzących technologii użytkownikom IEEE Xplore.

„Jest to ważny kamień milowy dla IEEE, naszej platformy cyfrowej IEEE Xplore i wszystkich, którzy pokładają zaufanie w IEEE co do zapewnienia dostępu do najważniejszych wyników przyspieszających prowadzenie badań” – skomentował José Moura, prezes i główny dyrektor wykonawczy IEEE.

„Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore cieszy się niesamowitym wzrostem. Co roku dodajemy średnio około 250 000 nowych dokumentów odzwierciedlających najnowsze przełomy w wiodących technologiach na rzecz naszych użytkowników – skomentował Michael Forster, dyrektor zarządzający IEEE Publications. – Jesteśmy bardzo wdzięczni autorom, którzy publikują owoce swojej pracy, dzięki czemu IEEE Xplore jest jedną z największych na świecie kolekcji publikacji technicznych cytowanych przez wiodących na świecie naukowców – dodał dyrektor.

Źródłem rozwoju kolekcji jest także dodanie nowych opcji otwartego dostępu dla autorów w IEEE Xplore. Biblioteka IEEE Xplore zapewnia coraz więcej opcji i możliwości wyboru wspierających pracę naukową oraz potrzeby wszystkich autorów i badaczy, niezależnie od tego, czy wolą publikować w tradycyjnych publikacjach naukowych z abonamentem, czy w publikacjach z otwartym dostępem.

IEEE jest także globalnym liderem pod względem inżynierii elektrycznej, informatyki i innych powiązanych dziedzin, publikując najczęściej cytowane magazyny naukowe i organizując wiele wiodących konferencji.

Kolekcja internetowa IEEE Xplore obejmuje treści z około 200 czasopism i magazynów naukowych IEEE, ponad 1800 corocznych konferencji, ponad 1200 aktywnych standardów technologicznych, 400 kursów e-learningowych i 4000 e-booków. Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore publikuje około 20 000 nowych artykułów każdego miesiąca i liczy ponad 5 milionów unikatowych gości co miesiąc. Organizacja IEEE nawiązała także <a href="współpracę z wydawcami, co umożliwia użytkownikom wyszukiwanie innych treści wysokiej jakości w IEEE Xplore zgodnie z potrzebami – współpraca jest źródłem dostępu do niemal pół miliona dokumentów od innych wiodących wydawców.

Dodatkowe informacje na temat IEEE Xplore i bogatej oferty abonamentowej oraz opcji dla autorów można znaleźć na stronie abonamentów cyfrowych IEEE pod adresem www.ieee.org/innovate lub na stronie otwartego dostępu IEEE pod adresem https://open.ieee.org.

O IEEE

IEEE jest największą na świecie organizacją techniczną pracującą nad postępem technologicznym w służbie ludzkości. Poprzez szeroko cytowane publikacje, konferencje, standardy techniczne oraz usługi eksperckie i edukacyjne organizacja IEEE stała się zaufanym autorytetem w kwestii takich dziedzin, jak systemy lotnicze, komputery i telekomunikacja aż po inżynierię biomedyczną, energetykę czy elektronikę konsumencką.

Więcej informacji.

Logo -https://mma.prnewswire.com/media/1017741/IEEE_Advanced_Technology_Logo_Logo.jpg


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się