Biblioteka marketera, czyli książki, które należy znać

Biblioteka marketera, czyli książki, które należy znać

Biblioteka marketera, czyli książki, które należy znać

Udostępnij

Rozwój i ciągłe zdobywanie wiedzy jest na stałe wpisane w charakter pracy marketera. Zmieniające się trendy, ewolucja narzędzi marketingowych i specyfika samego rynku wymuszają na pracownikach agencji, jak i na marketerach zatrudnionych po stronie klienta ciągłą edukację.

Wrzesień nieodłącznie kojarzy się ze szkołą, przedstawiamy więc kilka pozycji, które warto sobie przypomnieć (albo nadrobić wiedzę) w dłuższe jesienne wieczory:

1.Philip Kotler - "Marketing 4.

Philipa Kotlera nikomu nie trzeba przedstawiać. Twórca "Biblii" marketingu przygotował pozycję, która uzupełnia wcześniejsze dzieło o wyzwania ery cyfrowej. Autor w książce przede wszystkim odpowiada na pytanie jakie mechanizmy kierują konsumentem przy podejmowaniu decyzji zakupowych oraz proponuje rozwiązania, które powinniśmy wdrożyć, by klient wybrał naszą firmę. Zagadnienia zostały przedstawione w przystępny sposób, tak więc nawet początkujący adept marketingu, czy przedsiębiorca, który potrzebuje nowego spojrzenia na swój biznes odnajdzie tam wskazówki dla siebie. Klasyka, którą warto mieć na półce.


2.Seth Godin - "To jest marketing!"

Kolejna obowiązkowa pozycja dla każdego marketingowca. Godin jest wieloletnim praktykiem marketingu, który na swoim koncie ma współpracę z największymi markami. Autor wielu poczytnych książek w tej pozycji przekonuje jakie mechanizmy działają, a jakich należy unikać. Nie dostaniemy gotowego poradnika na stworzenie kampanii idealnej, jednak książka w przystępny sposób przypomni o najważniejszych prawach rządzących rynkiem.


3.Jerzy Bralczyk - "Język na sprzedaż"

Jerzy Bralczyk to jeden z tych autorów, których pozycje czyta się z uśmiechem na ustach. W książce "Język na sprzedaż" nie brak poczucia humoru, czy błyskotliwych uwag, jednak to nie one grają tu najważniejszą rolę. W książce znajdziemy wiedzę o języku reklamy i sloganach reklamowych. Mimo, że pozycję możemy znaleźć na półkach od kilku dobrych lat, to nie traci na aktualności i z pewnością pomoże w pracy niejednemu copywriterowi.


4.
Charles Duhigg - "Siła nawyku

Charles Duhigg w swojej książce mówi o automatycznych zachowaniach, które warto rozwinąć, by skuteczniej osiągać zamierzone cele. Dla marketingowca pozycja ta pomoże przede wszystkim zrozumieć zachowania konsumentów. Dzięki takiej wiedzy dotarcie do grupy docelowej z komunikatami będzie łatwiejsze.


5.Stephen R. Covey - "7 nawyków skutecznego działania"

Książka "7 nawyków skutecznego działania" sprzedała się w Stanach Zjednoczonych w liczbie 10 mln egzemplarzy. W Europie cieszy się nie mniejszym sukcesem, a to za sprawą ponadczasowości oraz treści, które dla wielu osób stały się motorem do zmian w życiu. Covey przede wszystkim przekonuje, że aby odnieść sukces, należy w pierwszym kroku odnaleźć swoje cele, nadać im priorytety oraz stale pracować nad własną motywacją. Wypracowanie 7 nawyków skutecznego działania finalnie przynieść ma samorealizację i szczęście, prowadzi do wewnętrznych zmian i wpływa na poprawienie relacji z innymi ludźmi. Rady zawarte w tej pozycji możemy przenieść nie tylko na sprawy zawodowe, ale również poprawić swoje życie osobiste.

A Wy jakie pozycje dodalibyście do biblioteki marketera?

 

za www.mediarun.com


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się