Biblioteka na stacji metra w Warszawie

Biblioteka na stacji metra w Warszawie

Biblioteka na stacji metra w Warszawie

Udostępnij

Warszawska Dzielnica Targówek i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek planują utworzenie Biblioteki w nowej lokalizacji – na stacji metra Kondratowicza.

Biblioteki miejskie w metrze uruchomiono już w różnych miejscach na świecie, m.in. w Pekinie, Nowym Jorku, Stambule, Meksyku, Londynie czy Pradze. Dzięki współpracy z Metrem Warszawskim, biblioteka publiczna ma się pojawić również na warszawskim Targówku.

Dwa pomieszczenia o łącznej powierzchni 145,2 m kw. zostały już przekazane Bibliotece przez Metro Warszawskie. Została już podpisana umowa z pracownią projektową, która ma te pomieszczenia przystosować i zaaranżować.

Do biblioteki w metrze na Kondratowicza zostanie przeniesiony księgozbiór z dotychczasowej placówki zlokalizowanej przy ulicy Kondratowicza 23. Otwarcie Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 w nowej lokalizacji zaplanowano na pierwszy kwartał 2024 roku.

źródło: Urząd Miasta Warszawa Targówek


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się