Wydawnictwo Jedność
Bibliotek 2016-2020, Miejska Biblioteka Publiczna, Dom Kultury, Kolno

Bibliotek 2016-2020, Miejska Biblioteka Publiczna, Dom Kultury, Koln,

Biblioteka w Kolnie z niemal dwoma milionami dotacji

Udostępnij

Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie i dom kultury przy ulicy Konopnickiej zostaną rozbudowane o dodatkowe skrzydło w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

W kwietniu, po decyzji burmistrza o przekazaniu placówce nieruchomości przy ul. Marii Konopnickiej, dyrekcja Biblioteki złożyła wniosek na budowę biblioteki do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

– W tym tygodniu otrzymaliśmy informację, iż został on rozpatrzony pozytywnie i otrzymał ostateczną akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kwotę 1 981 580 zł – mówi dyrektor biblioteki Jolanta Siwik. – Nowy obiekt  zapewni bibliotece warunki na stworzenie lokalu dostosowanego do funkcji, jakie powinna spełniać współczesna biblioteka publiczna.

W budynku znajdzie się miejsce na magazyny, organizowanie wystaw i kącik do lektury przy kawie. Ma także powstać specjalne miejsce do zabawy i edukacji dla najmłodszych.

– W Czytelni przewidujemy stanowiska komputerowe dla użytkowników, miejsce do cichej pracy i salę konferencyjną – dodaje dyrektor instytucji. – Wypożyczalnię dla Dorosłych i Oddział dla Dzieci zamierzamy wyposażyć w niższe regały, które będą bardziej funkcjonalne dla czytelników.

Budynek będzie miał windę i będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnętrznych tarasach znajdą się szachownice i „zielona czytelnia”/

Realizacja zadania rozpocznie się w styczniu przyszłego roku, a jej koniec przewidziano na wrzesień 2020 roku.

Koszty zadania wyniosą ogółem 2 658 940 zł.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się