Biblioteki mogą znów organizować spotkania i wydarzenia.

Biblioteki mogą znów organizować spotkania i wydarzenia.

Biblioteki mogą znów organizować spotkania i wydarzenia. Jest rozporządzenie

Udostępnij

Biblioteki publiczne i naukowe mogą ponownie organizować spotkania i wydarzenia w pomieszczeniach - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego ograniczeń związanych z epidemią.

Zgodnie ze zmienionym rozporządzeniem ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 4 czerwca 2021 r. na otwartym powietrzu będzie można prowadzić działalność twórczą związaną z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki (ujętą w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 90.

Biblioteki publiczne i naukowe mogą ponownie organizować spotkania i wydarzenia w pomieszczeniach pod warunkiem udziału nie więcej niż 15 osób, przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami, którzy będą mieli zakryte usta i nos i nie będą spożywać posiłków i pić.

Czytaj też: Kolejne luzowanie obostrzeń. Jakich zmian można się spodziewać w czerwcu?

- Działalność polegającą na organizacji spotkań i wydarzeń w reżimie sanitarnym mogą wznowić biblioteki publiczne i naukowe - poinformował Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Jednocześnie z rozporządzenia wynika, że do limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.

Od 26 maja na podobnych zasadach - w pomieszczeniach zamkniętych, pod warunkami udostępnienia widzom lub słuchaczom nie więcej 50 proc. liczby miejsc (co drugie miejsce na widowni) - działalność koncertową wznowić mogą zespoły muzyczne. Natomiast od 4 czerwca na tych samych zasadach mogą odbywać się koncerty na otwartym powietrzu.

Przypomnijmy, że od 21 maja działalność z udziałem publiczności wznowiły kina, teatry, opery, filharmonie. Domy i ośrodki kultury, świetlice oraz instytucje kultury ponownie mogą prowadzić zajęcia edukacyjne i animacyjne w pomieszczeniach.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się