Bielski teatr Banialuka dla maturzystów: Bruno Schulz on-line

Bielski teatr Banialuka dla maturzystów: Bruno Schulz on-line

Bielski teatr Banialuka dla maturzystów: Bruno Schulz on-line

Udostępnij

- Bielski teatr Banialuka podczas epidemii pomoże maturzystom. Od środyaktorzy będą czytali opowiadania Brunona Schulza, a naukowcy z Akademii Techniczno-Humanistycznej przeprowadzą uczniów przez meandry jego twórczości. Wszystko będzie transmitowane w Internecie - podał teatr.

Banialuka poinformowała, że program prezentowany będzie codziennie do 9 kwietnia o godz. 19.00 na jej stronie facebookowej. Zainteresowani mogą programu szukać pod adresem:

https://www.facebook.com/Teatr.Lalek.Banialuka lub https://www.facebook.com/events/495713484429355.

Teatr podał, że aktorzy przeczytają dla uczniów wszystkie opowiadania ze zbioru „Sklepy cynamonowe”oraz dwa opowiadania ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”. Wstępu do cyklu dokona w środę dr hab. Marek Bernacki, literaturoznawca, dziekan wydziału humanistyczno-społecznego bielskiej Akademii.

„Działalność teatru została zredukowana do niezbędnego minimum, ale możemy i chcemy coś robić. Przechodzimy do sieci. We współpracy z ATH w Bielsku-Białej postanowiliśmy rozpocząć cykl działań edukacyjnych pod nazwą »Banialuka. Lektury do matury«. Chcemy wam zaproponować uczniowie, maturzyści, codzienne czytanie lektur” - powiedział dyrektor teatru Jacek Popławski.

Na kryształowych ekranach pojawią się kolejno: Włodzimierz Pohl, Katarzyna Pohl, Lucyna Sypniewska,Ziemowit Ptaszkowski, Dagmara Włoszek-Rabska, Barbara Rau, Dominika Kaczmarek, Konrad Ignatowski, Maria Byrska, Władysław Aniszewski, Magdalena Obidowska, Radosław Sadowski, Piotr Tomaszewski,Małgorzata Bulska, Adam Milewski, Tomasz Sylwestrzak i Ryszard Sypniewski oraz Jacek Popławski.

„Śledźcie nasze serwisy społecznościowe, stronę internetową. Codziennie będzie coś nowego. Mamynadzieję, że wkrótce znów spotkamy się na widowni i na scenie” - dodał dyrektor Popławski.Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana jest jedną z najstarszych i najbardziej cenionych scen lalkowych w Polsce.

Akademia Techniczno-Humanistyczna powstała w 2001 r. na bazie istniejącej wcześniej filii Politechniki Łódzkiej. Jest największą publiczną uczelnią w rejonie Bielska-Białej.

[źródło: PAP]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się