Ogólnopolska Izba Księgarń
6. Big Book Festival

6. Big Book Festival

Big Book Festival ogłasza datę i hasło szóstej edycji!

Udostępnij

Najbardziej zaskakujący festiwal czytania powraca. „Ekspedycja. Zapomnij o granicach" – tak brzmi hasło tegorocznego Big Book Festival. Szósta edycja imprezy nazywanej
„literackim Open’erem“ odbędzie się w dniach 22-24 czerwca w niezwykłej lokalizacji. 
Wielka Ekspedycja Czytelników. W 2018 roku Big Book Festival zabierze entuzjastów książek w nieodkryte rejony literatury 

 

Ekspedycja to coś, o czym się marzy. Emocje w czystej postaci. Mieszanka ekscytacji i obawy. Taki będzie Big Book Festival – mówi Anna Król, pomysłodawczyni i dyrektor wydarzenia. Duży Festiwal Czytania odbywa się co roku w czerwcowy weekend, na progu wakacji. W programie międzynarodowego festiwalu znajdzie się ponad 50 rozmów, happeningów, wielkich debat, wykładów, wystąpień scenicznych, a także spektakl multimedialny i stand-up literacki. Przyjadą goście z 20 państw, zaprezentują nowe książki, zjawiska i idee.

Część spotkań będzie odnosić się do tematu wypraw i odkryć, a duch ekspedycji przeniknie cały festiwal, motywując do odkrywania nowych doznań.

- W prawdziwym życiu nieczęsto decydujemy się na intensywne przeżycia. Wolimy wyprawy skromniejsze, które można odbywać w wyobraźni albo w odległych planach. Inaczej jest, gdy czytamy. W literaturze nie zabraknie czasu, pieniędzy ani odwagi. Wystarczy otworzyć książkę, by w jednej chwili rozpocząć dowolną wyprawę. W nieznane i nieodkryte zakamarki świata i siebie samych – wyjaśnia hasło festiwalu Anna Król.

Klimat eksploracji i przygody wyzwoli niezwykła przestrzeń imprezy. Co roku Big Book Festival zaskakuje inną lokalizacją.

Naszym znakiem firmowym jest przeobrażanie przestrzeni i poszukiwanie związków pomiędzy miastem i tekstem. Byliśmy już na dworcach, w hotelach, fabrykach i pałacach. Teraz pora na arenę, w której ciało i umysł mobilizują wszystkie możliwości, a wysiłek przynosi radość i nowe przeżycia – mówi Paulina Wilk, wicedyrektor Big Book Festival.

Terenem literackiej ekspedycji będą Fun Park & Arena Wspinaczkowa przy ul. Merliniego 2 (w pobliżu Warszawianki). Na trzy dni obiekt zwykle zapełniany przez trenujących wspinaczy oraz najmłodszych zmieni się w literacką scenerię.

Wykorzystamy każdy metr tego obiektu, od piwnicy i parkingu, po ogród i sufit. Z pomocą scenografów przekształcimy całe otoczenie, a formy spotkań dopasujemy do tych niebanalnych okoliczności. Szykujcie mięśnie i myśli! – zapraszają organizatorki z Fundacji „Kultura nie boli“.

Pierwsze szczegóły programu zostaną ogłoszone w marcu na www.bigbookfestival.pl

Big Book Festival – Duży Festiwal Czytania odbywa się w Warszawie od 2013 roku. Powołała go Fundacja „Kultura nie boli“ zajmująca się rozwojem czytelnictwa i edukacją literacką. Dziś festiwal należy do największych imprez literackich w Europie. Jest wydarzeniem społecznym, powstaje dzięki wparciu m.st. Warszawy i MKiDN, ze środków prywatnych oraz darowiznom czytelników.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się