Big Book Festival ogłasza pełny program tegorocznej edycji

Big Book Festival ogłasza pełny program tegorocznej edycji

Big Book Festival ogłasza pełny program tegorocznej edycji

Udostępnij

Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania potrwa od 28 do 30 sierpnia. We wszystkich wydarzeniach będzie można uczestniczyć na miejscu, na Starym Mokotowie w Warszawie. Większość można będzie również obejrzeć w transmisji on-line.

Festiwal potrwa 3 dni. Na program złoży się 36 wyjątkowych wydarzeń. Publiczność będzie miała okazję posłuchać dziesięciorga wybitnych autorów zagranicznych. Wziąć udział w siedmiu wydarzeniach specjalnych – spektaklach, performansach, zabawach. Obejrzeć i posłuchać trzydziestu trzech artystów: aktorów i muzyków. Uczestniczyć w ośmiu poruszających rozmowach inspirowanych literaturą. I świętować premiery dziesięciu inspirujących książek razem z ich autorami.

Na festiwalu pojawią się m.in. Anne Applebaum i Mikołaj Łoziński, Izabela Morska i Julia Fiedorczuk, Maria Peszek i Agnieszka Grochowska, Ten Typ Mes i Tomasz Organek.

Big Book Festival 2020 odbędzie się pod hasłem CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE. To święto książki i czytania jako wielkiej i łagodnej siły miłości. Literatura nie krzywdzi – otwiera, łączy, zachwyca. Festiwal potrwa 3 dni. Na program złoży się 36 wyjątkowych wydarzeń – rozmów, zabaw, performansów. W tym:


7 niepowtarzalnych produkcji specjalnych, m.in.:

Dwa spektakle czytane z muzyką na żywo i z udziałem znakomitych aktorów. Maria Peszek wcieli się w rolę piętnastoletniego Christophera Boone’a – autystycznego chłopca i domorosłego detektywa z niezwykłej powieści Marka Haddona „Dziwny przypadek psa nocną porą”. Agnieszka Grochowska i Stanisław Cywka przedstawią historię niemożliwego z pozoru uczucia z głośnej powieści „Lektor” Bernharda Schlinka.

Jeden spektakl improwizowany na motywach „Summa technologiae” – tekstu uchodzącego za najtrudniejsze dzieło Stanisława Lema wykona zespół Resortu Komedii.

Jedna opowieść połączona z koncertem – o międzywojennej Warszawie jako kosmopolitycznej centrali muzyki rozrywkowej opowie pianista i śpiewak Noam Zylberberg, który zagra z akompaniatorami.


10 intrygujących premier książkowych. Wśród autorów:

Ałbena Grabowska, Aleksandra Lipczak, Robert Małecki, Anne Applebaum, Paweł Potoroczyn, Maja Wolny, Jakub Małecki, Krzysztof Varga, Magdalena Parys, Anna Dziewit-Meller. Ze wszystkimi będzie można spotkać się na festiwalu osobiście.


8 poruszających rozmów inspirowanych literaturą, m.in.:

„Sceny z życia rodzinnego” czyli Mikołaj Grynberg i Mikołaj Łoziński mówią o powieściach inspirowanych historiami swych rodzin.

„Nie ma mamy, nie ma taty” czyli o sposobach przeżywania żałoby dyskutują Inga Iwasiów i Mira Marcinów.

„Faceci po przejściach” czyli o tym, czego muzycy szukają pośród liter. Opowiadają mistrzowie nut i świeżo upieczeni powieściopisarze Ten Typ Mes i Tomasz Organek.


Jeden Duży Targ Księgarni Społecznej,

czyli festiwalowy klasyk – setki tytułów z drugiej ręki do kupienia za 5 lub 10 złotych. Nowości i białe kruki. Każdy zakup to cegiełka – dochód z Targu wspiera Big Book Festival.


Jedno Studio Big Book Festival,

czyli gorące relacje wideo zza kulis festiwalu na Facebooku Big Book Festival w sobotę i niedzielę przed każdym wydarzeniem. Rozmowy z gośćmi i uczestnikami festiwalu poprowadzą Anna Sańczuk i Justyna Dżbik-Kluge.

Wszystkie festiwalowe wydarzenia odbywać się będą z udziałem limitowanej publiczności, w trzech festiwalowych lokalizacjach na Starym Mokotowie: Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51.

Spotkania z autorami i dyskusje będą również transmitowane on-line na stronie https://bigbookfestival.pl oraz na www.youtube.pl/bigbookfestival. Wydarzenia teatralne obejrzeć można jedynie na miejscu. Na spektakl otwarcia Bloki mówią # Wersja 2020 i spektakl ZAPACH MĘŻCZYZNY. MAŁY TEATR obowiązują bilety [Bilety24, Going].

Wstęp na wszystkie pozostałe wydarzenia jest wolny.

Big Book Festival powstał w 2013 r. Jest wydarzeniem społecznym i jedynym międzynarodowym festiwalem tak dużej rangi tworzonym w Polsce samodzielnie przez małą organizację samorządową.

Pełny program Big Book Festival 2020 jest już na stronie https://bigbookfestival.pl

Zapraszamy do kontaktu: bartosz.kaminski@kulturanieboli.pl, tel. 783 919 338

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się