Ikabog - ruszyła strona konkursu!

Ikabog - ruszyła strona konkursu!

Ikabog - ruszyła strona konkursu!

Udostępnij

Z radością informujemy, że od dzisiaj, 11 sierpnia, aż do 25 września, na specjalnej podstronie poświęconej oryginalnej książce J.K. Rowling zatytułowanej „Ikabog”, będzie można przeczytać  cały tekst, rozdział po rozdziale.

Lektura kolejnych rozdziałów zamieszczanych na ww. podstronie codziennie od poniedziałku do piątku ma umożliwić dzieciom wzięcie udziału w niezwykłym konkursie – konkursie na ilustracje do książki jednej z najlepszych pisarek na świecie!

Treści książki towarzyszą zaproponowane przez Autorkę motywy, które mają stanowić inspirację dla młodych artystów do stworzenia ilustracji do książki. Spośród dziecięcych prac zgłoszonych do 2 października jury wybierze 34 ilustracje, które znajdą się w książce!

Książka Ikabog to prezent od J.K. Rowling dla dzieci dotkniętych skutkami lockdownu w czasie pandemii koronawirusa na całym świecie. Autorka napisała tę baśń przed dekadą.

Pomysł na Ikaboga powstał dawno temu, gdy czytałam tę historię moim dzieciom wieczorami do poduszki – rozdział po rozdziale, na bieżąco, w tym samym czasie, gdy ją pisałam. Ponieważ pisarka miała wówczas inne zobowiązania, opowieść nie ukazała się drukiem, lecz wylądowała na strychu. I kiedy nastał czas koronawirusa i domowej kwarantanny, szczególnie ciężko tolerowanej przez dzieci, J.K. Rowling przypomniała sobie o tej opowieści. Przyniosła ją ze strychu, wprowadziła kilka poprawek i udostępniła  za darmo w internecie. Opowieść ukaże się również drukiem, a cały zysk ze sprzedaży zostanie przekazany organizacjom i projektom wspierającym walkę z Covid-19.

                                                                       Konkurs na ilustracje Ikabog

Teraz, gdy książka ma się ukazać drukiem, potrzebujemy Waszej pomocy przy tworzeniu szaty graficznej! Każdy z Was ma szansę zostać ilustratorem książki J.K. Rowling! Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze ilustracje do Ikaboga!

Od 11 sierpnia do 25 września, od poniedziałku do piątku, będziemy publikować kolejne rozdziały opowieści wraz z motywami do zilustrowania wskazanymi przez Autorkę.
Rodzice i opiekunowie w imieniu młodych artystów w wieku 7-12 lat mogą zgłaszać prace w oficjalnym konkursie na ilustracje do 2 października br. Niezależne jury wyłoni trzydzieści cztery zwycięskie prace, które znajdą się w drukowanej wersji książki. Jej publikacja zaplanowana jest na listopad 2020 r.

Szczegóły dotyczące zasad zgłaszania prac konkursowych, wytyczne związane z wiekiem uczestników oraz inne szczegóły znajdziecie w zakładce Zasady konkursu. Prosimy zapoznać się z nimi przed przesłaniem ilustracji poprzez poniższy formularz.

Powodzenia!

 

Ilustracja musi zostać narysowana lub namalowana w kolorze przez dziecko. Przyjmujemy tylko ilustracje wykonane odręcznie tradycyjnymi technikami; prace cyfrowe nie będą brane pod uwagę.

Ilustracja musi zostać wykonana w pionie na białej gładkiej kartce formatu 210 x 275 (z kartki A4 odetnij albo zagnij od góry pasek szerokości ok. 2 cm). Najlepiej wykonać pracę farbami lub pastelami, by kolory były intensywne (odradzamy twarde kredki ołówkowe). Ilustrację rozplanuj na całej kartce, nie przesyłaj nam małego elementu na środku kartki). Nie używaj flamastrów z brokatem, fluorescencyjnych i metalizowanych, gdyż nie da ich się zreprodukować w druku.

Ilustracja nie może być podpisana ani na rewersie, ani na awersie.

Ilustracja musi być oryginalną pracą dziecka, nigdzie wcześniej niepublikowaną i nie może zawierać fragmentów ilustracji lub tekstów osób trzecich, marek czy logotypów firm.

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się