BookBook, podsumowanie 2017

BookBook, podsumowanie 2017

BookBook Księgarnie - podsumowanie wydarzeń w 2017

Udostępnij

BookBook to już 95 księgarń. W 2017 roku zostało otwartych 9 nowych przyjaznych księgarń: w Tarnowie, Warszawie, Białogardzie, Lublińcu, Człuchowie, Tucholi, Złotowie, Krotoszynie oraz Oławie.  Ponad 300 autorów uczestniczyło w 288 wydarzeniach w księgarniach BookBook.

 

 Nasze zaproszenia przyjęli autorzy specjalizujący się w literaturze popularnej, ale też i naukowej. Gościliśmy między innymi: Aleksandrę Maryninę, Monikę Sznajderman, Agatę Tuszyńską, Katarzynę Puźynską, Jonathana Carolla, prof. Jerzego Bralczyka, prof. Petera Singera, Paulinę Młynarską, Carlę Montero, Piotra Zychowicza, Karolinę Korwin-Piotrowską, czy zespół Budka Suflera.

Nie sposób wszystkich wymienić. Warto wspomnieć tylko, że Cezary Pazura dał się namówić na wspomnienia z początków kariery aktorskiej i wyzwaniach jakie stawia zawód aktora. A podczas premiery Ilona Łepkowska i Teresa Lipowska przeprowadziły niezwykłą rozmowę o tym, co było i jest. O swoim życiu oraz o tym, co go cieszy, opowiadał prezydent Słupska Robert Biedroń. Jacek Tacik z Jackiem Moskwą wspomnieli zamach na Papieża Jana Pawła II. A autorki książki „Święte prawo. Historie ludzi i kamienic z reprywatyzacją w tle” Iwona Szpala i Małgorzata Zubik tłumaczyły zawiłości reprywatyzacji warszawskich kamienic. W Kawiarni Literackiej w Krakowie dyskutowaliśmy o koncepcji postmodernizmu prof. Zygmunta Baumana z prof. Aleksandrą Jasińską- Kanią i prof. Moniką Kosterą.Wnętrze księgarni BookBook w Tucholi

16 maja 2017 otworzyliśmy trzecią księgarnię w Warszawie, która przyciągnęła ponad 6000 czytelników na blisko 100 spotkań. Wydarzenia odbywały się nie tylko w dużych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach np. w Białogardzie i Biłgoraju, Tucholi i Człuchowie, Złocieńcu czy Kościerzynie, które mogliśmy przeprowadzić we współpracy z wieloma wydawcami.

Jak mówi Prezes Kristof Zorde: ”2017 to dla BookBook’a wyjątkowy rok. Rozwój i poprawa procesów to podstawa każdej firmy handlowej. Wiele wyzwań jest jeszcze przed nami. Nie wszystkie projekty zakończyliśmy z sukcesem, ale to tylko dopinguje nas to lepszej i jeszcze bardziej wytężonej pracy. Zależy nam, by nasi stali klienci u nas pozostali, a nowi nas poznali i polubili. Organizujemy dużo spotkań z twórcami, spotykamy się z uczniami i przedszkolakami opowiadając o książkach, staramy się być obecni na wielu inicjatywach festiwalowo – targowych, dając nowym czytelnikom możliwość poznania BookBook’a. Zapraszamy na najbliższe spotkania w BookBook oraz do śledzenia wydarzeń na profilach społecznościowych: FB oraz Instagram.

BookBook to 95 księgarni na terenie całej Polski oraz bookbook.pl. Czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek znajdą kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu ciekawych inicjatyw wspierających czytelnictwo.

Kontakt:

Jolanta Liżewska-Zyzek, e-mail: Jolanta.Zyzek@bookbook.pl, tel. 605 110 191

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się