Cambridge University Press i PWN zapowiadają wspólne publikacje

Cambridge University Press i PWN zapowiadają wspólne publikacje

Cambridge University Press i PWN zapowiadają wspólne publikacje

Udostępnij

„To dla nas szczególna chwila - mówi Anna Muranty, dyrektor przedstawicielstwa Cambridge University Press w Polsce. - Wchodzimy wraz z Wydawnictwem Szkolnym PWN na nowy poziom współpracy, do tej pory wyłącznie dystrybucyjnej, teraz także redakcyjnej. Jestem pewna że połączenie sił tak znanych i utytułowanych wydawnictw przyniesie znakomite efekty. A osobiście bardzo się cieszę, że publikacje z charakterystycznym herbem z czterema lwami wrócą do polskich szkół”.

Cambridge University Press to najstarsze wydawnictwo uniwersyteckie na świecie. Powstało w Anglii w 1534 roku, rocznie wydaje ponad 2 tys. książek z wielu dziedzin i 300 specjalistycznych czasopism. W Polsce najlepiej znane są publikacje Cambridge University Press do nauki języka angielskiego jako obcego, kierowane do osób w każdym wieku, na wszystkich stopniach zaawansowania. Wielu nauczycieli w szkołach językowych wykorzystuje do nauki właśnie publikacje Cambridge University Press, zarówno kursy z serii English Language Teaching, jak i popularne repetytoria i kompendia. Warto przypomnieć, że wszystkie te publikacje są dostosowane do polskiej podstawy programowej i znakomicie przygotowują do egzaminów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, w tym oczywiście Cambridge English Qualifications i IELTS.

Wydawnictwo Naukowe PWN obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia. Przez te lata PWN osiągnął pozycję wydawnictwa miarodajnego, rzetelnego, z którym współpracują najwybitniejsi eksperci, profesorowie, naukowcy. Poza encyklopediami, słownikami PWN wydawał i wydaje także podręczniki akademickie, jest założycielem największej w Polsce biblioteki naukowej online, do swoich struktur włączył największe wydawnictwo lekarskie, czyli PZWL i rozpoczął wydawanie publikacji przedszkolnych i szkolnych, w tym dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz do nauki języków obcych.

„W naszym portfolio mamy publikacje do wielu języków obcych i są to chętnie wykorzystywane książki w szkołach - od klasy 1. szkoły podstawowej, aż do maturalnej - mówi Katarzyna Barczyńska - członek zarządu PWN. - Partnerstwo z Cambridge University Press pozwoli nam nie tylko poszerzyć propozycje wydawnicze w obszarze języka angielskiego, ale też zagwarantować nauczycielom najwyższy poziom dydaktyczny”.

Pierwszą publikacją wydaną wspólnymi siłami Cambridge i PWN będzie „Repetytorium maturalne do języka angielskiego”. Repetytorium obejmować będzie zakres podstawowy i rozszerzony i zostanie złożone do MEiN w celu uzyskania numeru dopuszczenia do użytku szkolnego.

Grafiki do pobrania: https://pap-mediaroom.pl/ludzie-i-kultura/cambridge-university-press-i-pwn-zapowiadaja-wspolne-publikacje

Źródło informacji: PWN


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się