Jedność - Dzień dziecka
 "Co czyta Poznań", Galeria Atanazego, Biblioteka Raczyńskich

"Co czyta Poznań", Galeria Atanazego, Biblioteka Raczyńskich

Co czyta Poznań i czy ta pani czyta?

Udostępnij

Styczeń to czas statystyk i podsumowań, także tych czytelniczych. Wystawa "Co czyta Poznań", którą od środy będzie można oglądać w Galerii Atanazego prezentuje najczęściej wypożyczane książki beletrystyczne i popularnonaukowe, tak z literatury dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wolimy powieści obyczajowe czy sensacje? Czy jesteśmy wierni ulubionym autorom i seriom?  Czy można połączyć czytanie z grami komputerowymi? Czy czytelnika z 2018 coś łączy z czytelnikiem z dwudziestolecia międzywojennego?  Na te i inne pytania  wystawa w Bibliotece Raczyńskich.

Z badań  wynika, że kobiety czytają chętniej i więcej.  Statystki Biblioteki Raczyńskich jednoznacznie dowodzą, że największym zainteresowaniem wśród  czytelników cieszą się powieści obyczajowe polskich autorek.  Dlatego  rozpoczynamy nowy cykl spotkań literackich CZY TA PANI CZYTA, którego tematem będzie tzw. literatura kobieca.  Czy  co takiego jak literatura kobieca istnieje?  Czym właściwie jest?  Czy mężczyźni mogą tworzyć literaturę kobiecą?  Czy kobiety czytają inaczej? 

Gościem pierwszego  spotkania będzie Hanna Cygler,  która wydała blisko dwadzieścia powieści, w  których łączy  wątki obyczajowe,  historyczne,  a nawet  kryminalne.  W jednej ze swoich książek nazwała pisarki „złodziejkami czasu”, bo kradną czas swoim czytelniczkom i nakazują im przebywać innej, literackiej czasoprzestrzeni.   Co sama czyta i w jaki sposób pisze, a także, czy czuje się autorką literatury kobiecej?  O tym  opowie  w rozmowie z Magdą Sobczak w Bibliotece Raczyńskich.   Na swojej stronie pisze: „Pragnę pisać książki, sprawiające również przyjemność moim czytelnikom. Powieści, które by się szybko czytało, niecierpliwie oczekując co dalej, a jednocześnie które by zbyt łatwo nie opuszczały pamięci czytelnika”.

Czas: 22 stycznia (wtorek) godz. 18.00

Miejsce: Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19

Spotkanie z Hanną Cygler


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się