Jedność - Dzień dziecka
Wystawa „Co czyta Poznań” i spotkanie z Maciejem Płazą

Wystawa „Co czyta Poznań” i spotkanie z Maciejem Płazą

Wystawa „Co czyta Poznań” i spotkanie z Maciejem Płazą

Udostępnij

W Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu przy pl. Wolności 19 w Galerii Atanazego czynna jest wystawa "Co czyta Poznań 2018", która prezentuje najchętniej wypożyczane w ubiegłym roku książki. Organizatorzy zachęcają, aby na tablicy wypisywać tytuły publikacji, których lektura zrobiła w ubiegłym roku największe wrażenie. Prócz wystawy już jutro w Bibliotece będzie gościł Maciej Płaza, pierwszy polski laureat Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.

Tematem spotkania będzie nagrodzona powieść Robinson w Bolechowie, a także twórczość literacka i translatorska autora. Maciej Płaza jest anglistą i tłumaczem, mającym na swoim koncie przekłady m.in. literatury dziecięcej, współczesnej oraz klasycznych dzieł Mary Shelley i Howarda Phillipsa Lovecrafta. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany: Skoruń przyniósł mu Nagrodę Literacką Gdynia i Nagrodę Kościelskich oraz nominację do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, a także finał Nagrody Literackiej Nike. Natomiast za przekład opowiadań Howarda Phillipsa Lovecrafta został uhonorowany nagrodą „Literatury na Świecie”.

Rozmowę poprowadzi dr Alicja Przybyszewska


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się