Cykl konferencji o polskich pisarzach w czterech hiszpańskich miastach

Cykl konferencji o polskich pisarzach w czterech hiszpańskich miastach

Cykl konferencji o polskich pisarzach w czterech hiszpańskich miastach

Udostępnij

W dniach 8-13 kwietnia w Sewilli, Madrycie, Walencji i Jaén odbędzie się cykl konferencji pt. „Pisarze przeciwko tyranii” („Escritores contra las tiranías”). Spotkania mają na celu promocję Polski i polskiej literatury w Hiszpanii. Wykłady poprowadzi dziennikarz i tłumacz Higinio J. Paterna. Instytut Książki jest jednym z patronów tego projektu.

Podczas wykładów przedstawione zostaną losy i dzieła czworga czołowych dwudziestowiecznych literatów: Zofii Kossak, Ferdynanda Ossendowskiego, Józefa Mackiewicza i Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Pisarzy tych łączy fakt, że pomimo przeciwności losu, a czasami wręcz tragicznych okoliczności, zawsze trwali w swoich przekonaniach. Cała czwórka pomagała kształtować w polskim społeczeństwie postawy oporu wobec zbrodni i fałszu, a także solidarności z pokrzywdzonymi.

Poza promocją wiedzy o polskiej kulturze, wykłady mają także na celu budowanie wizerunku Polski jako kraju o wyjątkowym kapitale społecznym i intelektualnym. Poprowadzi je dziennikarz i tłumacz – Higinio J. Paterna.

Wykłady odbędą się w następujących miejscach:

Sewilla 
poniedziałek 08.04 , godz. 17:30
aula Uniwersytetu w Sewilli

Madryt
wtorek 09.04, godz. 19:30
kampus studiów podyplomowych Uniwersytetu w Nawarze

Walencja
czwartek 11.04, godz. 19:00
Palacio de Colomina na Uniwersytecie CEU Cardenal Herrera

Jaén 
sobota 13.04, godz. 19:30
Baños del Naranjo

Higinio J. Paterna to urodzony w 1978 roku w Jaén dziennikarz i tłumacz m.in. dzieł Jana Pawła II, Zofii Kossak i Tadeusza Dołęgi-Mostowicza na język hiszpański. W 1996 roku przeprowadził się do Polski, gdzie ukończył studia polonistyczne. Jest częstym gościem polskich mediów.

Cykl wykładów „Pisarze przeciwko tyranii” („Escritores contra las tiranías”) objęły swoim patronatem Ambasada RP w Hiszpanii, Honorowy Konsulat Generalny RP w Walencji, Instytut Polski w Madrycie oraz Instytut Książki.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się