Biblioteka Słó - Wtedy W Lonszscu
„Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu”,  Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona

„Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu”, Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona

„Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu” - nowa książka wydawnictwa BOSZ

Udostępnij

Wydawnictqwo BOSZ nformuje o ukazaniu się kolejnej książki Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony – autorów bestsellerowej Mitologii słowiańskiej. Tym razem będzie to tytuł „Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu”.

Na książkę Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu składa się 10 historii, których tematyka odnosi się do dawnych wierzeń pochodzących z czasów, kiedy praktykowana na ziemiach polskich religia chrześcijańska pełna była jeszcze rytuałów pochodzących z czasów pogańskich. Obydwa te światy spotkały się w fabułach zebranych tekstów. Ich źródłem były treści oryginalnych staropolskich podań, które odświeżone i wzbogacone charakterystyczną dla autorów przejrzystą narracją, stanowią o wyjątkowości niniejszej publikacji. Każdy miłośnik legend przeczyta ją jednym tchem i nie sposób będzie mu się od niej oderwać.

Trupioblada zjawa, budzący przerażenie władca ciemności oraz kosmaty bies zapraszają nas na nieziemską ucztę do stołu pana Wawrzyńca Chrzanowskiego.

Jakub Bobrowski i Mateusz Wrona po raz kolejny zabierają nas w podróż do świata sił nadprzyrodzonych, rządzącego się staropolskimi prawidłami. Z pożółkłych stronnic tej magicznej księgi wyłaniają się czarownice i bagienne upiory przy złowieszczym akompaniamencie dzwonu, który z każdym uderzeniem odlicza nasz czas – do ostatecznej konfrontacji z siłą ludzkich wyobrażeń! Czarty, biesy,zjawy. Opowieści z pańskiego stołu to lektura mrożąca krew w żyłach,trzymająca w napięciu, niepozwalająca zasnąć. W walce nie jesteśmy jednak osamotnieni – autorzy podsuwają nam ludowe rytuały i przesądy jako receptę na ostateczne rozprawienie się z demonami ciemności.

Kto wyjdzie zwycięsko z demonicznej kolacji, czyja historia odmieni na zawsze życie biesiadników, kto odważy się stanąć twarzą w twarz z pustym spojrzeniem zjawy? To pytania dla wszystkich miłośników starosłowiańskich wierzeń, ludowych opowieści,koneserów słowiańskiego duchowego dziedzictwa. A także dla wszystkich odważnych śmiałków, którzy pragną przeżyć przygodę nie z tego świata.

Tytuł: Czarty, biesy, zjawy.Opowieści z pańskiego stołu
Autorzy: Jakub Bobrowski i Mateusz Wrona
Projekt graficzny: Błażej Ostoja Lniski
Język publikacji: polski
Wydawca: Wydawnictwo BOSZ
Miejsce i rok wydania: Olszanica 2019
Wydanie: 1
Objętość: 144 strony
Ilustracje: 12 zdjęć
Oprawa: twarda
Format: 165 × 235 mm
ISBN: 978-83-7576-396-6
Cena katalogowa: 39, 90 zł


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się