Czas Poezji, Julia Fiedorczuk, Jan Wagner, Goethe-Institut, Warszawa

Czas Poezji, Julia Fiedorczuk, Jan Wagner, Goethe-Institut, Warszawa

Czas poezji: Julia Fiedorczuk i Jan Wagner w Goethe-Institut

Udostępnij

Goethe-Institut i Frankfurckie Targi Książki serdecznie zapraszają w ramach Warszawskich Targów Książki  na "Czas poezji". Udział biorą Julia Fiedorczuk i Jan Wagner - z polsko-niemieckim tłumaczeniem symultanicznym.
Prowadzenie: Tomasz Ososiński.

Wstęp wolny! 

 

 

 

Słów kilka o bohaterach spotkania:

Julia Fiedorczuk - rocznik 1975, poetka, tłumaczka, krytyczka literacka. Debiutowała w roku 2000 tomem poetyckim "Listopad nad Narwią", za który otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Autorka kilku zbiorów wierszy: Bio (2004), Planeta rzeczy zagubionych (2006), Tlen (2009) i tuż-tuż (2012), oraz zbioru opowiadań Poranek Marii (2010) i powieści Biała Ofelia (2012). Jej utwory zostały przełożone na 17 języków, w tym walijski, japoński i islandzki. Otrzymała m. in. austriacką nagrodę Huberta Burdy (2005), nominowana do Nagrody Literackiej „Nike“ w 2016 roku. W tym roku nominowana do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” w kategorii książka roku za tom Psalmy oraz do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej.

Jan Wagner - rocznik 1971, niemiecki pisarz, poeta i tłumacz. Uważany za najwybitniejszego poetę z pokolenia czterdziestolatków w Niemczech. Studiował anglistykę w Hamburgu, Dublinie i Berlinie. Od 1995 roku mieszka w Berlinie. Wydał 8 tomików poezji, m.in.: Probebohrung im Himmel, Australien, Poesiealbum 295, Regentonnenvariationen, za który w 2015 roku otrzymał Lipską Nagrodę Literacką w kategorii proza – po raz pierwszy w historii tej nagrody. Jest ponadto laureatem około 40 stypendiów, wyróżnień, nagród, w tym tak prestiżowych jak Mörike-Preis (2015), Nagroda Samuela Lindego (2016, razem z Kazimierzem Brakonieckim), Georg-Büchner-Preis (2017) - obie nagrody w kategorii… proza. W 2018 roku w ramach festiwalu Literaturfest München jest kuratorem projektu forum: autoren, dla którego wybrał motto „Piękno Babel. Europejskie lektury“.

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21261699

 https://www.facebook.com/events/186680315296584/?active_tab=about

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się