SVĚT KNIHY, Praga, Czechy

SVĚT KNIHY, Praga, Czechy

SVĚT KNIHY: Polska literatura nad Wełtawą

Udostępnij

W Pradze trwają największe w Republice Czeskiej Targi Książki SVĚT KNIHY. Polska literatura prezentowana jest poprzez program przygotowany we współpracy Instytutu Polskiego w Pradze z Instytutem Książki.

W przeddzień targów odbyła się Noc Literatury. W 18 miejscach stolicy Czech (nawiązanie do jubileuszu 1918 roku) odbyło się publiczne czytanie fragmentów wybranych książek, czeskich i zagranicznych. Jednym z tych miejsc była siedziba Instytutu Polskiego w Pradze przy trakcie królewskim na Starym Mieście (dziedziniec z balkonami przy ulicy Karola 27), gdzie znana aktorka Ivana Uhlířová przeczytała akapity wydanej w 2017 nad Wełtawą powieści Anny Janko „Mała Zagłada” [cz. „Pamatuješ, mami?”].

W pierwszy dzień targów odbyło się spotkanie z Adamem Zagajewskim, który rozmawiał ze swoim tłumaczem Michalem Alexą i czytał wiersze z wydanego niedawno wyboru poezji „Neviditelné věci”. Miłym akcentem było wręczenie nagrody wydawnictwa Mladá Fronta w kategorii najlepszy przekład młodej tłumaczce literatury polskiej Annie Plasovej. Nagrodzony został przekład zbioru esejów „Ach, te Czeszki!” autorstwa Mariusza Surosza.

Odwiedzających targi czekają jeszcze m.in. spotkania z Anną Janko i Elżbietą Cherezińską, specjalne warsztaty dla dzieci, rozstrzygnięcie konkursu dla młodych rysowników i grafików na komiks podejmujący tematykę wybranych rozdziałów historii Polski i Czech.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się