Bezglutenowa mama
Czasami bitwę rozstrzyga jeden cios! Nowa powieść C. Iggulden

Czasami bitwę rozstrzyga jeden cios! Nowa powieść C. Iggulden

Czasami bitwę rozstrzyga jeden cios! Nowa powieść C. Igguldena 16 czerwca w księgarniach!

Udostępnij

16 czerwca trafi do księgarń powieść Conna Igguldena pt. Sokół spartański. Jak pisze Daily Mirror - „Iggulden stanowi klasę dla samego siebie, jeśli chodzi o epicką powieść historyczną”.

Czasami bitwę rozstrzyga jeden cios!

 

W starożytnym świecie jedna armia budziła największy respekt wśród wrogów. Oto jej historia.

Rok 401 p.n.e. Król perski Artakserkses rządzi imperium rozpościerającym się od Morza Egejskiego po północne Indie. Jego władza jest absolutna.

Kiedy Cyrus Młodszy, brat wielkiego króla, chce sięgnąć po koronę, u jego boku stają elitarne oddziały Spartan, których dziadowie i ojcowie polegli pod Termopilami i ginęli w wojnach peloponeskich.

Jednak bitwę można wygrać – lub przegrać – jednym ciosem. Książę Cyrus przegrywa. A kiedy opada kurz, grupa Spartan zostaje zdana na własny los w sercu wrogiego imperium. Daleko od domu, otoczeni przez nieprzyjaciół, powierzają swój los młodemu żołnierzowi, Ksenofontowi, uczniowi Sokratesa. Ich długa droga do domu przejdzie do historii jako „marsz dziesięciu tysięcy”.

Pisarstwo Conna Igguldena sprawia, że czytelnik uczestniczy w brutalnej bitwie, czuje krew i pot walczących, słyszy krzyki rannych i szczęk mieczy, a postaci z tak odległej przeszłości ożywają i stają się nam bliskie.

Sokół spartański to jedna z najlepszych historycznych epopei przygodowych, doskonale opisuje srogość dawnych czasów, bohaterstwo i dziką żądzę krwi.

Kilka słów o autorze:

Conn Iggulden studiował anglistykę na Uniwersytecie Londyńskim, przez kilka lat był nauczycielem, po czym poświęcił się pisarstwu. Jego pierwszy cykl „Imperator”, który ukazał się nakładem DW REBIS, od początku cieszył się ogromną popularnością i znalazł się na listach bestsellerów.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się