Sąd nad ksiązką

Sąd nad ksiązką

Czerwcowy „Sąd nad książką"

Udostępnij

W środę, 21 czerwca o godz. 18:00 w Studio im. Romany Bobrowskiej odbędzie się nagranie audycji „Sąd nad książką". Dwoje krytyków – dr Bogusława Bodzioch-Bryła i prof. Artur Grabowski – omówią trzy tytuły:

- Dorota Masłowska, Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu, Wydawnictwo Literackie;

- Antonio Tabucchi, Dla Isabel. Mandala, Rebis;

- Jarosław Jakubowski, Prawda i inne dramaty, Agencja Dramatu i Teatru ADiT.

Dla udziału w nagraniu zapraszamy publiczność, dla której mamy omawiane książki.

Wstęp wolny!

 

Dorota Masłowska ”Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu”, Wydawnictwo Literackie

Nowa książka Doroty Masłowskiej z ilustracjami Macieja Chorążego „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu to zupełnie nowy cykl, kierowany do ludzi takich jak my, nadwrażliwych, zdziwaczałych, emocjonalnie pokiereszowanych humanistów. Do tych, którzy na przekór modom, prądom, falom, pływom i horoskopom lubują się w nielubianym, interesują nieinteresującym”. Dorota Masłowska 

„Pisana przez Dorotę Masłowską błyskotliwa i diabelsko śmieszna analiza współczesnej kultury – tworzona z niezwykłą precyzją i zarazem kompletnie odjechana. To książka, po przeczytaniu której zrobicie się mądrzejsi”. Zofia Król, redaktorka naczelna magazynu dwutygodnik.com

 

 

Antonio Tabucchi "Dla Isabel. Mandala", Rebis 
Tadeus Slowacki, portugalski pisarz o polskich korzeniach, poszukuje śladów dawnej przyjaciółki Isabel. Tropy wiodą go w najrozmaitsze miejsca, od Lizbony z czasów dyktatury Salazara, przez Alpy Szwajcarskie i Ligurię, po Makau. Czy ją odnajdzie i czego się wtedy dowie…?
Antonio Tabucchi (1943-2012) – wybitny włoski pisarz, tłumaczony na całym świecie, laureat wielu prestiżowych nagród, znany w Polsce z takich mi.in. powieści, jak: Plac włoski, …twierdzi Pereira, Sny o snach, Requiem: Fantasmagoria, Indyjski nokturn, Zaginiona głowa Damascena Montiera. 

 

Jarosław Jakubowski "Prawda i inne dramaty", Agencja Dramatu i Teatru ADiT
„Autor ma dobry słuch na procesy, które się wokół niego odbywają, wyczuwa, w którą stronę cywilizacja zmierza, jak prądy tych najtrudniej definiowalnych i najtrudniej wyrażalnych, ale jednak jakoś wyczuwalnych emocji i procesów społecznych się zmieniają. Po opisaniu momentu przemiany społeczno-kulturowej w Polsce lat 90., czyli przyśpieszonym dochodzeniu Polski do ponowoczesności, stawia teraz kolejny krok i pyta: jaki jest dzisiaj człowiek czasów ponowoczesnych? Czy jest to ten przepowiedziany przez Fryderyka Nietzschego „ostatni człowiek”, czyli nieubłagana konsekwencja procesów nowoczesnościowych, które Nietzsche tak wnikliwie i trafnie opisał?” - ze wstępu dr Jagody Hernik Spalińskiej.

 

Projekt realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury "Promocja czytelnictwa”. 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się