Czytaj i wejdź do gry! Sportowcy w bibliotekach

Czytaj i wejdź do gry! Sportowcy w bibliotekach

Czytaj i wejdź do gry! Sportowcy w bibliotekach

Udostępnij

Zapraszamy na cykl wyjątkowych spotkań bibliotecznych, których tematyka dzięki obecności utalentowanych i rozpoznawalnych sportowców wyjdzie poza ramy typowej rozmowy o książkach i czytaniu. Kolejne wydarzenia w związku z kampanią „Czytaj i wejdź do gry”.

Kontynuujemy proczytelniczą kampanię „Czytaj i wejdź do gry” - inicjatywa łączy ze sobą dwie pasje, sport i czytanie, pokazując, że obok aktywności fizycznej równie ważny jest trening umysłu, a czytanie to właśnie doskonałe ćwiczenie szarych komórek.

Organizatorem spotkań jest Narodowe Centrum Kultury, które oprócz znanych atletów do współpracy zaprosiło również biblioteki publiczne. Wynikiem połączonych sił będą ciekawe i inspirujące spotkania czytelników ze sportowcami. Gospodarzami tych wydarzeń będą biblioteki, które jako centra kulturowe łączą lokalną społeczność, stanowią miejsca integracji oraz są zawsze czujne na potrzeby ich użytkowników. Na spotkaniach będzie można wysłuchać rozmów ze sportowcami, ale również zadać własne pytania, wziąć udział w czytelniczo-sportowych quizach z nagrodami, a także założyć własną kartę biblioteczną.

Już 17 kwietnia zapraszamy do Mediateki MeMo - filii Biblioteki Publicznej w Łodzi. Gościem specjalnym będzie siatkarka lokalnego klubu siatkarskiego ŁKS Łódź i reprezentantka kraju, grająca na pozycji środkowej  – Aleksandra Gryka.
Z siatkówką MeMo zawsze było blisko, bowiem Mediateka gościła zawodniczki ŁKS-u na oficjalnej prezentacji przed rozpoczęciem sezonu sportowego.

Drugie spotkanie odbędzie się 18 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Reymonta w Skierniewicach, gdzie czytelnicy porozmawiają z siatkarzem Piotrem Nowakowskim (zawodnikiem Projektu Warszawa) o jego książkowych wspomnieniach i ulubionych lekturach.

Czytaj i wejdź do gry!

Celem akcji „Czytaj i wejdź do gry!” jest przypomnienie o zaletach czytania jako przyjemnego i bardzo wartościowego sposobu spędzania czasu oraz uświadomienie odbiorcom, że w życiu każdego z nas równie ważna jest aktywność fizyczna oraz trening umysłu, szczególnie podczas czytania. Obie formy spędzania wolnego czasu poszerzają naszą sprawność intelektualną, wiedzę o świecie, pobudzają kreatywność, wzmacniają koncentrację, motywują i inspirują do działania oraz skutecznie redukują poziom stresu. Doskonale rozumieją to ambitni sportowcy, którzy publicznie deklarują zainteresowanie książkami i zachęcają do czytania. Zarówno spoty, jak też inne zaplanowane aktywności promocyjne pokazują, że w drodze do mistrzostwa sportowego tak samo ważny jest rozwój motoryczny jak intelektualny, a wyróżniający się sportowcy dbają zarówno o sprawność fizyczną jak też trening szarych komórek i znajdują czas na czytanie książek.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się