Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza – zgłoszenia

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza – zgłoszenia

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza – zgłoszenia

Udostępnij

Organizatorzy Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza zapraszają do nadsyłania zgłoszeń. Termin upłynie 31 maja. Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza od wielu lat towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie.

Jak podają organizatorzy, nagradza on dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój światowej nauki i kultury. Jego najważniejszym celem jest promocja książki popularnonaukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki, a tym samym motywowanie wydawnictw do publikowania dokonań polskich naukowców i badaczy. 

Wśród laureatów nagrody są m.in. Barbara Skarga, Jan Błoński, Teresa Kostkiewiczowa, Andrzej Friszke, Grzegorz Niziołek, Michał Głowiński, Przemysław Czapliński i Joanna Tokarska-Bakir. W 2023 roku Nagrodę im. Jana Długosza otrzymał Konstanty Gebert za książkę „Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło”.

Zgłoszenie książki do konkursu jest możliwe za pomocą formularza dostępnego TUTAJ. Na stronie internetowej konkursu można też znaleźć szczegółowy regulamin o dodatkowe informacje dotyczące konkursu.

RP / źródło: dlugosz.krakow.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się