Czytając Ukrainę – cykl spotkań w Muzeum Literatury

Czytając Ukrainę – cykl spotkań w Muzeum Literatury

Czytając Ukrainę – cykl spotkań w Muzeum Literatury

Udostępnij

Muzeum Literatury rozpoczyna cykl spotkań Czytając Ukrainę. Seria rozmów poświęcona będzie współczesnej literaturze i kulturze Ukrainy.

Pierwsze spotkanie „Czytając Ukrainę: Berdychowska, Kotyńska, Gaczkowski” odbędzie się w Muzeum Literatury we wtorek (29.03) o godzinie 19:00. Spotkanie będzie otwarte dla publiczności oraz transmitowane na żywo w kanałach social media muzeum (Facebook, Youtube) oraz na jego stronie internetowej.

Latem zeszłego roku Ukraińcy świętowali trzydziestolecie niepodległości. Podczas dyskusji uczestnicy spróbują dokonać podsumowania ukraińskiego dorobku kulturowego tego czasu. Porozmawiają przy tym o wielkich tematach literatury ukraińskiej, w tym kwestii (nie)pamięci historycznej, a także o ukraińsko-polskich i ukraińsko-rosyjskich stosunkach literackich – wczoraj i dziś. Zastanowią się również, co ludzie kultury mogą dziś dać Ukrainie, jaka będzie literatura ukraińska w najbliższych latach i czy obraz wojny już na zawsze położy się cieniem na wizji wspólnej Europy.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się