– W ramach Programu Patronackiego KMLU, który realizujemy i rozwijamy od 2017 roku, objęliśmy do tej pory wsparciem promocyjnym ponad 350 książek krakowskich autorów i autorek oraz wydawnictw poświęconych literackiemu dziedzictwu i współczesności miasta. O tych tytułach rozmawialiśmy przede wszystkim w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20, ale już niebawem będziemy kontynuowali tę dyskusję w krakowskich księgarniach kameralnych – opowiada Urszula Chwalba, kierowniczka Działu Literackiego KBF, który jest organizatorem konkursu.

W wyniku programu, organizator zleci księgarniom zorganizowanie spotkań, które zostaną wycenione i opłacone w wysokości ustalonej przez Komisję.

Program Premiery KMLU kameralnie będzie realizowany od maja do grudnia 2022 roku. Premierowe spotkania z pisarzami, tłumaczami, ilustratorami czy redaktorami będą poświęcone zarówno książkom objętym patronatem KMLU, jak i projektom wydawniczym wyróżnionym Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

– Od dawna wiemy, że krakowskie księgarnie kameralne to miejsca z najlepszymi nowościami wydawniczymi, a przede wszystkim ważne dla czytelników i czytelniczek lokalne centra życia kulturalnego i ożywionej dyskusji literackiej, którą chcemy animować i rozwijać – dodaje Urszula Chwalba.

Wybór księgarń odbędzie się na zasadach konkursu. Komisja konkursowa podejmie decyzję o dopuszczeniu do udziału w programie oraz wycenie zakresu i wysokości świadczeń w oparciu o takie kryteria, jak m.in.: jakość, różnorodność i unikalność oferty książkowej księgarń, ich zaangażowanie i znaczenie dla życia kulturalnego w Krakowie czy doświadczenia w organizacji spotkań autorskich.

Księgarnie zainteresowane udziałem w konkursie mogą przesyłać swoje zgłoszenia wraz z wypełnionym formularzem drogą mailową na adres maria.swiatkowska@kbf.krakow.pl.

 

źródło: http://miastoliteratury.pl