Czytanie na drugie śniadanie

Czytanie na drugie śniadanie

Czytanie na drugie śniadanie - cykl spotkań dla dzieci w Warszawie.

Udostępnij

Cykl warsztatów i spotkań promujących czytanie od najmłodszych lat rusza w warszawskiej księgarni Korekty. "Czytanie na drugie śniadanie" organizuje warszawska księgarnia Korekty dzięki pomocy Ministerstwa Kultury.

Do końca roku odbywać się będą spotkania z autorami i ilustratorami, czytanie książek, warsztaty plastyczne oraz zabawy mające zachęcić dzieci do czytania. Program jest bardzo urozmaicony, tak, by dotrzeć do czytelników w różnym wieku – zarówno najmłodszych, jak i młodzieży. Planowane są spotkania z polskimi autorami oraz ilustratorami. Będzie też dyskusja o stereotypach w wychowaniu dzieci przy okazji wydania książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, która na zagranicznych rynkach stała się już bestsellerem. Udział w spotkaniach zapowiedziało wielu gości, w tym pisarka i kulturoznawczyni Sylwia Chutnik, autorki książek dla dzieci Agnieszka Frączek, Joanna Krzyżanek i Zofia Staniszewska. Udział w spotkaniach i warsztatach jest bezpłatny.

Pierwsze spotkanie już 30 września, w sobotę o godz. 11.00 - 12:30 Za płotem z ostów – czytanie książki i warsztaty plastyczne z autorkami książki - pisarką Agnieszką Frączek i ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską.

Dzieci i młodzież nie czytają książek. Nie chcą, nie lubią, nie czerpią z czytania przyjemności. Badania czytelnictwa co roku przynoszą takie właśnie wyniki. Chcąc to zmienić warszawska księgarnia Korekty dzięki pomocy Ministerstwa Kultury organizuje po wakacjach cykl spotkań literackich dla dzieci „Czytanie na drugie śniadanie”. Do końca roku odbywać się będą spotkania z autorami i ilustratorami, czytanie książek, warsztaty plastyczne oraz zabawy mające zachęcić dzieci do czytania.

- Program jest bardzo urozmaicony, tak, by dotrzeć do czytelników w różnym wieku – zarówno najmłodszych, jak i młodzieży. Planujemy spotkania z polskimi autorami oraz ilustratorami. Będzie też dyskusja o stereotypach w wychowaniu dzieci przy okazji wydania książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, która na zagranicznych rynkach stała się już bestsellerem – opowiada Agata Picheta z Wydawnictwa Debit, partnera projektu.

W ramach cyklu odbędą się 4 spotkania. Udział w nich zapowiedziało wielu gości, w tym pisarka i kulturoznawczyni Sylwia Chutnik, autorki książek dla dzieci Agnieszka Frączek, Joanna Krzyżanek i Zofia Staniszewska. Udział w spotkaniach i warsztatach jest bezpłatny.

Szczegóły programu:

30 września, godz. 11-12:30

Za płotem z ostów – czytanie książki i warsztaty plastyczne

Spotkanie z autorkami książki Za płotem z ostów, pisarką Agnieszką Frączek i ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską, połączone z warsztatami plastycznymi.

 

13 października, godz. 17:30

Od dziecka uważałam, że drzemie we mnie potęga - spotkanie i warsztaty dla dzieci

Spotkanie z pisarką i kulturoznawczynią Sylwią Chutnik oraz dwukrotną laureatką Olimpiady Astronomicznej Zosią Kaczmarek. Spotkanie poprowadzą: Justyna Suchecka i Natalia Szostak. Tłem do rozmowy będzie polska premiera światowego bestsellera Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek.

4 listopada, godz. 11-12

W poszukiwaniu starego dokumentu - czytanie książki i warsztaty detektywistyczne

Warsztaty na podstawie serii książek dla dzieci Ignacy i Mela na tropie złodzieja, prowadzone przez autorkę, Zofię Staniszewską. Uczestnicy spotkania poznają warsztat pracy detektywa oraz wezmą udział w zabawie w detektywów.

2 grudnia, godz. 11-12

Przygoda u Świętego Mikołaja – czytanie książki i warsztaty plastyczne

Spotkanie z Joanną Krzyżanek, autorką książek o gotowaniu dla dzieci, połączone będzie z warsztatami plastycznymi. Tematem spotkania będą tradycje bożonarodzeniowe.

 

Miejsce:

Księgarnia Korekty

Al. Wyzwolenia 14, Warszawa

Cykl spotkań „Czytanie na drugie śniadanie” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się