Czytelniczy eksperyment społeczny Instytutu Książki.

Czytelniczy eksperyment społeczny Instytutu Książki.

Czytelniczy eksperyment społeczny Instytutu Książki. Odcinek 4: „Krasnal w krzywej czapce”

Udostępnij

Na kanale Instytutu Książki na YouTube opublikowaliśmy czwarty odcinek cyklu filmowego pod hasłem „Czytelniczy eksperyment społeczny”, który powstał w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Czytanie książek rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, kształtuje osobowość. Ale czy może też łączyć ludzi i pomagać w budowaniu międzyludzkich relacji? Czy książka może stanowić pomost pomiędzy dorosłymi a dziećmi? Chcemy przekonać się̨ o tym na własne oczy.

Do naszego eksperymentu zaprosiliśmy 16 wyjątkowych uczestników o zupełnie odmiennych zainteresowaniach, w różnym wieku i z różnym podejściem do czytania – słowem: osoby, których pozornie nic nie łączy.    

Uczestników zestawiono w pary, w których mieli przeczytać tę samą książkę (o czym wzajemnie nie wiedzieli). Żadnej z osób nie uprzedzono wcześniej jaki dokładnie jest cel nagrań. W czwartym odcinku udział wzięli ośmioletnia Jagoda, która interesuje się tańcem i baletem oraz Damian, zawodowy instruktor boksu i krav maga. 

W tym odcinku Damian i Jagoda rozmawiali o książce „Krasnal w krzywej czapce”, Wojciecha Widłaka i Aleksandry Krzanowskiej, która powstała na zlecenie Instytutu Książki. Książka stanowi część wyprawki, którą otrzymują dzieci w wieku przedszkolnym w ramach programu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek”.

Jak wypadł eksperyment? Zapraszamy do obejrzenia poniżej! Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w kilka najbliższych śród na kanale YouTube Instytutu Książki i profilu kampanii „Mała książka – wielki człowiek” na Facebooku.

Youtube.com - Czytelniczy eksperyment społeczny. Odc. 4: „Krasnal w krzywej czapce”


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się