Zaduszkowy Wieczór, Księgarni Fra w Pradze

Zaduszkowy Wieczór, Księgarni Fra w Pradze

Dakowicz i Doležal – zaduszkowy wieczór poetycki w Pradze

Udostępnij

Już dzisiaj o godzinie 19.30 w Księgarni Fra w Pradze (ul. Šafaříkova 15) odbędzie się zaduszkowy wieczór poetycki z udziałem Przemysława Dakowicza (Polska) i Miloša Doležala (Czechy). Jest to spotkanie z polską i czeską poezją, która niesie ze sobą pamięć o historii obu narodów.

Warszawska Łączka i praskie Ďáblice to dwa cmentarze, na których obok siebie leżą ofiary i ich oprawcy, bohaterowie i przestępcy. Tomik poetycki Przemysława Dakowicza Łączka (2011) i rozdział Ďáblice z Ezechiela v kopřivách [Ezechiela w pokrzywach] Miloša Doležala (2014) wywołują duchy zmarłych, przypominają miejsca i ludzi, którzy mieli być zapomnieni. Jak we współczesnej poezji wybrzmiewają zaduszkowe pieśni?

Wieczór poprowadzi poeta, tłumacz i krytyk, Josef Mlejnek, który jest również autorem przekładu wierszy Dakowicza na język czeski.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się