Zaduszki Literackie, Klub Proza, Wrocław

Zaduszki Literackie, Klub Proza, Wrocław

Zaduszki Literackie

Udostępnij

Do uczestnictwa w Zaduszkach Literackich zapraszamy pisarzy ze wszystkich środowisk, tłumaczy, wydawców oraz czytelników, którzy czują potrzebę przypomnienia autorów zmarłych w ciągu ostatniego roku lub wcześniej, zarówno przyjaciół, jak i twórców bliskich przez teksty, do których wracamy i bez których bylibyśmy ubożsi. Nasza pamięć jest najprostszą formą przezwyciężenia śmierci, która – jak pisał Józef Wittlin – oddziela strefą nieprzeniknionych tajemnic, wierzeń i mitów i ostatecznym milczeniem.

Każdemu z uczestników Zaduszek Literackich przyznajemy prawo do wspomnienia pisarza, przywołania fragmentu jego dzieła, lektury własnego utworu dedykowanego pamięci zmarłego twórcy, opowieści o spotkaniu. Będziemy ponadto słuchać nostalgicznych wierszy należących do dziewiętnasto- i dwudziestowiecznej tradycji literackiej, czytanych przez wrocławskich aktorów – Klaudię Lewandowską, Irenę Rybicką, Mariana Czerskiego i Kamila Dawida Gałuszkę. Poddamy się słowom i dźwiękom dawnych pieśni żalu i pocieszenia w wykonaniu sopranistki Marii Skiby i lutnisty Franka Pschichholza. Opiekę reżyserską sprawuje Kinga Maciejewska, wsparcia redakcyjnego udziela Dagmara Tomczyk, spotkanie poprowadzi Jan Choroszy.

Czas: piątek, 3 listopada, godz. 19:00
Miejsce: Klub Proza, Przejście Garncarskie 2
Wstęp: bezpłatny


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się