Dan Brown dzieciom

Dan Brown dzieciom

Dan Brown dzieciom

Udostępnij

Dan Brown, autor międzynarodowych bestsellerów, debiutuje jako pisarz dla dzieci. Już we wrześniu w Stanach Zjednoczonych i w kilkudziesięciu innych krajach ukaże się jego książka dla najmłodszych „Wild Symphony”. W Polsce opublikuje ją w przekładzie Michała Rusinka Wydawnictwo Debit.

To będzie niezwykła książka – do czytania i słuchania jednocześnie. Brown debiutuje tu podwójnie, również jako kompozytor, tekstowi bowiem towarzyszy skomponowana przez niego muzyka. Utwory w wykonaniu Orkiestry Filharmonii w Zagrzebiu zarejestrowała renomowana wytwórnia PARMA Recordings. 

Bob Lord, producent muzyczny „Wild Symphony” i prezes PARMA Recordings, z entuzjazmem podkreśla, że w swoim utworze „Dan Brown łączy tradycję z nowoczesnym podejściem. To niezwykła, pełna życia muzyczna przygoda zarówno dla dziecka, jak i dorosłego”.

Podczas czytania książki będzie można słuchać muzyki przy pomocy darmowej aplikacji, wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną. By cieszyć się melodiami, wystarczy przytrzymać kamerę urządzenia mobilnego nad daną stroną. Aplikacja będzie dostępna poprzez stronę https://wildsymphony.com/ lub QR kod zamieszczony w książce.

„Wild Symphon” to zabawna historyjka, w której Mysz Maestro, z batutą w ręku, zabiera czytelników w odwiedziny do różnych zwierząt. Każde spotkanie niesie ważne przesłanie dla czytelnika. Dodatkowo w ilustracjach, stworzonych przez węgierską graficzkę Susan Batori, autor ukrył zaszyfrowaną wiadomość.

„Uwielbiam opowiadać historie, a w moich powieściach zawsze staram się łączyć różne tematy – wyjaśnia Dan Brown. - Praca nad „Wild Symphon” była ekscytująca, gdyż mogłem tworzyć dzieło wielowarstwowe, korzystając z trzech różnych mediów jednocześnie – obrazu, muzyki i słowa”.

Sonia Draga, prezes Grupy Wydawniczej Sonia Draga, która w ofercie ma wszystkie tytuły Browna dla dorosłych, dodaje: „Wiedziałam, że Dan kiedyś napisał książkę dla dzieci, i wiedziałam też, że ma świetne ucho muzyczne, ale po obejrzeniu prototypu tego projektu muszę przyznać, że efekt końcowy przerósł moje oczekiwania, i to pod każdym względem”.

Z okazji premiery książki odbędzie się na całym świecie cykl koncertów. Wkrótce pojawią się informacje o planowanych wydarzeniach, z których część zawita również do Polski.

Dan Brown – autor międzynarodowych bestsellerów, między innymi Kodu Leonarda da VinciInfernoZaginionego symboluAniołów i demonów czy najnowszej powieści Początek. Łączny nakład jego książek przekroczył 220 milionów egzemplarzy. Jest absolwentem Amherst College i Phillips Exeter Academy, byłym wykładowcą literatury angielskiej i scenopisarstwa, a z zamiłowania muzykiem. Mieszka w Nowej Anglii. Obecnie pracuje nad kolejnym tomem przygód Roberta Langdona.

 

Źródło informacji: Wydawnictwo Debit

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się