Delegacja Instytutu Książki na turyńskim Salone Internazionale del Libro

Delegacja Instytutu Książki na turyńskim Salone Internazionale del Libro

Delegacja Instytutu Książki na turyńskim Salone Internazionale del Libro

Udostępnij

W czwartek rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Turynie. Impreza w salach wystawienniczych Lingotto jest największym świętem książki we Włoszech. W tym roku bierze w niej udział delegacja Instytutu Książki z dyrektorem Dariuszem Jaworskim i kierownikiem działu zagranicznego Mateuszem Adamskim.

W pierwszych dniach imprezy dyrektor Dariusz Jaworski i Mateusz Adamski mieli okazję spotkać się z szefami targów. Rozmowy przebiegły owocnie i pojawiły się już pierwsze konkrety w kwestii obecności Polski – zarówno wydawców, jak i autorów – na tej prestiżowej imprezie w najbliższych latach. Dzięki temu możliwa będzie prezentacja polskiej literatury w szerszym zakresie na jednym z najważniejszych europejskich rynków książki.

Salone Internazionale del Libro di Torino co roku gości w czterech pawilonach o powierzchni wystawienniczej 63 000 mkw ponad tysiąc wydawców, od światowych gigantów po niezależne oficyny. W centrum Lingotto znajduje się prawie czterdzieści sal konferencyjnych, w których odbywa się ponad 1200 wydarzeń.

Tegoroczna edycja zakończy się w niedzielę.

***

Międzynarodowe Targi Książki w Turynie po raz pierwszy zorganizowano w 1988 roku z inicjatywy przedsiębiorcy Guida Accornera i księgarza Angela Pezzany. Inauguracja odbyła się 18 maja 1988 roku w operze Teatro Regio, a uświetnił ją laureat Nagrody Nobla Josif Brodski.

Zobacz galerię zdjęć


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się