Social media bezpłatne szkolenie dla księgarzy
 "Droga zen", Alan W. Watts

"Droga zen", Alan W. Watts

Długo oczekiwane wznowienie "Drogi zen" - pozycji obowiązkowej dla zainteresowanych buddyzmem i Dalekim Wschodem

Udostępnij

Już 14 sierpnia do księgarń trafi wznowienie wydanej przed laty Drogi zen, która w pamięci czytelników zapisała się jako jedna z najlepszych pozycji wprowadzających w tajniki buddyjskiego zen. Alan Watts, teolog i uznany popularyzator filozofii Wschodu na Zachodzie, w swej książce prezentuje pełną historię powstania zen oraz jego związków z hinduskim i chińskim sposobem myślenia w sposób interesujący i przede wszystkim zrozumiały dla czytelników zainteresowanych nauką i filozofią Dalekiego Wschodu.

Opinia o książce:

Rzeczowe studium, napisane ze swadą i przystępne.” - Philip Toynbee, „The Observer”

„Oto mamy wreszcie – napisaną w zachodnim języku z zachwycającą przejrzystością – próbę umieszczenia zen w kontekście historii religii Wschodu… To bez wątpienia najbardziej wszechstronne dzieło na temat zen, jakie do tej pory wyszło spod pióra człowieka Zachodu.” - „The Listener"

Kilka słów o autorze:

Alan W. Watts, urodzony w 1915 roku brytyjski filozof, znany jest przede wszystkim jako popularyzator buddyzmu zen oraz filozofii hinduskiej i chińskiej. Niezwiązany przynależnością do żadnej grupy wyznaniowej, cieszył się reputacją jednego z najciekawszych myślicieli XX wieku. Autor kilkudziesięciu książek o filozofii i psychologii religii. Najważniejsza z nich, opublikowana w 1959 roku Droga zen, mimo upływu lat wciąż jest uważana za najbardziej klarowne i zrozumiałe dla czytelnika Zachodu, a przy tym niezwykle wnikliwe wprowadzenie do zen. Zmarł w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się