Jedność - Wakacje z książkami
Dmitrij Bykow  - Obywatel poeta w rozmowie z Wiktorią Bieliaszyn

Dmitrij Bykow - Obywatel poeta w rozmowie z Wiktorią Bieliaszyn

Dmitrij Bykow - Obywatel poeta w rozmowie z Wiktorią Bieliaszyn

Udostępnij

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zaprasza do Marzycieli i Rzemieślników -  Domu Towarowego yBraci Jabłkowskich na spotkanie z wybitnym literatem , potetą, dziennikarzem, publicystą Dmitrijem Bykowem pt. Obywatel poeta. Rozmowę poprowadzi Wiktoria Bieliaszyna.

Do pewnego momentu patent na rozweselanie Rosji miał sam Władimir Putin. Od dłuższego czasu jest to również Dmitrij Bykow. Jeden z najpopularniejszych współczesnych rosyjskich pisarzy, poeta, krytyk literacki i publicysta. Choć nie jest politykiem, jest wymieniany w szeregu liderów ponadpartyjnej antyputinowskiej opozycji. Dzięki swojej postawie obywatelskiej i celnym satyrycznym komentarzom na temat aktualnej rzeczywistości stał się głosem rosyjskiego protestu.

W swoich książkach umiejętnie łączy elementy kryminału, antyutopii, a nawet thrillera z refleksją nad historią i teraźniejszością Rosji. W Polsce znamy go choćby z publikacji „Uniewinnienie" czy „ŻD". Widzowie cenią sobie jego niesamowitą zdolność improwizacji. Wystarczy mu podpowiedzieć temat i od razu bez zastanowienia odpowiada zgrabnym złośliwym wierszykiem. Co się zdarzy podczas spotkania 24 października? To zależy tylko od Państwa.

Wiktoria Bieliaszyn, dziennikarka, pisze dla dziennika „Gazeta Wyborcza" i tygodnika „Polityka" o rosyjskiej polityce i społeczeństwie. Obecnie pracuje nad książkowym zbiorem reportaży o „nowej" Moskwie.

Data: 24 października 2019 (czwartek) godz. 18.3

Miejsce: Marzyciele i Rzemieślnicy, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25 (3 piętro, winda)  
Języki: polski i rosyjski (zapewniamy tłumaczenie symultaniczne)
RSVP: prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 23 października 2019 kolakowska@cprdip.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się