Jonathan Carroll w Bibliotece Śląskiej

Jonathan Carroll w Bibliotece Śląskiej

Jonathan Carroll w Bibliotece Śląskiej

Udostępnij

Jonathan Carroll od wielu lat jest jednym z najchętniej czytanych amerykańskich pisarzy w Polsce. Z okazji premiery jego najnowszej powieści – „Mr. Breakfast" – zapraszamy na spotkanie z autorem do Biblioteki Śląskiej!

Mieszkający w Wiedniu Carroll często odwiedza nasz kraj. Pisarz szczególnie upodobał sobie Kraków, który uczynił miejscem akcji powieści „Białe jabłka". Autora łączą również bliskie relacje z polskimi twórcami. W 2004 roku napisał dwa teksty piosenek na płytę Budki Suflera pt. „Jest", zaś jego kariera nie zaczęłaby się, gdyby nie protekcja najsłynniejszego polskiego fantasty – Stanisława Lema.

Powieści Carrolla często tworzą trylogie, a drugoplanowi bohaterowie jednej historii pojawiają się na pierwszym planie innej opowieści . Serca polskich czytelników Carroll podbił umiejętnym łączeniem realizmu, fantastyki i poczucia humoru. Jego powieści są pełne namiętności i emocji, ale także tajemnicy. Nie inaczej zapowiada się fabuła, wydanego przez Dom Wydawniczy REBIS, „Mr. Breakfast". „Niespełniony komik Graham Patterson przejeżdża przez zapyziałe miasteczko w Karolinie Północnej, gdy nagle psuje mu się samochód. Zmuszony czekać dwa dni na naprawę, zachodzi do salonu tajemniczej tatuażystki. Zachwycony jej kunsztem, postanawia zrobić sobie tatuaż, który »najmniej mu się podoba«" – notka wydawnicza nie pozostawia złudzeń, „Mr. Breakfast" to kolejna powieść Carrolla, która intryguje i nie pozostawia czytelnika obojętnym.

Carroll jest nie tylko popularnym i cenionym przez czytelników pisarzem, ale również niezwykle ciekawym rozmówcą, o czym będzie można się przekonać w Bibliotece Śląskiej. Wstęp wolny! Zapraszamy!  Prowadzenie: Dominika Szczawińska.

Czas: 24 października 2019 r., godz.18.00

Miejsce: Biblioteka Śląska (sala Parnassos), plac Rady Europy 1, Katowice.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się