Do końca września można zgłaszać propozycje do Nagrody KLIO 202

Do końca września można zgłaszać propozycje do Nagrody KLIO 202

Do końca września można zgłaszać propozycje do Nagrody KLIO 202

Udostępnij

Porozumienie Wydawców Książki Historycznej wraz z Fundacją Historia i Kultura ogłaszają dwudziestą ósmą edycję Nagrody KLIO i zapraszają wydawców, redakcje, instytucje i osoby prywatne do zgłaszania publikacji polskich autorów i wydawców, w najwyższym stopniu przyczyniających się do popularyzacji historii i promowania literatury historycznej.

Na zgłoszenia książek wydane w roku bieżącym i poprzednim (2022 i 2021) organizatorzy oczekują jeszcze do 30 września 2022 r.

Dla wydawców, którzy biorą udział w Targach Książki Historycznej 2022, uczestnictwo w Konkursie jest bezpłatne. Wydawcy, którzy nie są wystawcami Targów Książki Historycznej, zobowiązani są uiścić opłatę w wysokości 70 zł + VAT za każdą zgłoszoną publikację.

Zgłoszenia udziału w Konkursie należy dokonać przesyłając w wersji papierowej podpisany formularz zgłoszenia wraz z wykazem książek (oba dokumenty poniżej) oraz 3 egz. każdej z proponowanych do nagrody publikacji na adres: Waldemar Michalski, Fundacja Historia i Kultura, ul. Hankiewicza 2, 02-103 Warszawa z dopiskiem NAGRODA KLIO. Zgłoszenie oraz wykaz zgłaszanych książek należy także przesłać w wersji elektronicznej drogą mailową w ww. terminie, na adres: promocja@historiaikultura.pl

Nagroda przyznawana jest przez niezależne Jury w kilku kategoriach:

  • autorskiej – indywidualny wkład autora w popularyzację historii;
  • monografia naukowa – merytoryczny wkład w poznawanie historii;
  • edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.;
  • varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy.

O tym w czyje ręce trafi Nagroda KLIO decyduje Jury w składzie: prof. Halina Manikowska, prof. dr hab. Tomasz Szarota (przewodniczący), prof. dr hab. Jacek Banaszkiewicz, prof. dr hab. Jan Kieniewicz, prof. dr hab. Maciej Janowski, red. Tomasz Łubieński, red. Marian Turski, red. Tomasz Urzykowski.

Prawo zgłaszania propozycji do nagrody mają członkowie jury, wydawcy, redakcje, instytucje oraz osoby prywatne. Proponowani mogą być jedynie autorzy, edytorzy polscy oraz książki wydane w roku bieżącym oraz poprzedzającym dany rok kalendarzowy (decyduje metryka książki).

Wyniki tegorocznej edycji ogłoszone zostaną podczas inauguracji jubileuszowej 30. edycji Targów Książki Historycznej, w czwartek 24 listopada 2022 r.

Mecenat nad Nagrodą KLIO sprawuje Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska. Organizatorami Nagrody KLIO są Porozumienie Wydawców Książki Historycznej i Fundacja Historia i Kultura.

źródło: Fundacja Historia i Kultura


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się