Dobiegły końca Targi Książki w Warszawie!

Dobiegły końca Targi Książki w Warszawie!

Dobiegły końca Targi Książki w Warszawie!

Udostępnij

W największym literackim i targowym wydarzeniu tego roku wzięło udział ponad 500 wystawców z 13 krajów. Z publicznością, na wielu scenach, spotkało się blisko 800 twórców, w tym aż 30 autorów z Norwegii, która była gościem honorowym Targów. Zgodnie z szacunkami, Targi w ciągu czterech dni odwiedziło około 90 000 osób.

 

Dziękujemy wydawcom, autorom książek, przekładów i ilustracji, prowadzącym spotkania i wszystkim odwiedzającym, którzy wyjątkowo licznie wzięli udział w międzynarodowym literackim święcie w Warszawie!

Gorąco dziękujemy NORLA i Ambasada Norwegii w Polsce – organizatorom i wszystkim uczestnikom wystąpienia Norwegia – Gość Honorowy pod hasłem „Marzenie jest w nas”. Różnorodne spotkania z literaturą norweską dostarczyły wielu emocji i wzruszeń, pomogły lepiej poznać współczesnych autorów norweskich i ich twórczość, także kulturę i wartości Gościa Honorowego Targów. Mamy wielką nadzieję na kontynuację spotkań z literaturą norweską w przyszłości.

Dziękujemy Pani Oksanie Zabużko i wszystkim autorkom oraz wydawcom z Ukrainy. Dziękujemy Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у Польщі i Ukraińskiemu Instytutowi Książki Український інститут книги za świetną współpracę przy organizacji ukraińskiego wystąpienia, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej za wsparcie.
Dziękujemy patronom honorowym Targów Książki w Warszawie, w tym szczególnie Prezydentowi miasta stołecznego Warszawy panu Rafał Trzaskowski i zespołowi Biuro Kultury Urzędu m.st Warszawy za nieocenione wparcie i życzliwość.
 
Dziękujemy partnerom Targów:, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Teatr Studio, TR Warszawa, Teatr Dramatyczny, Koleje Mazowieckie - KM i Polskie Stowarzyszenie Komiksowe.
Dziękujemy patronom medialnym wśród których są: Książki. Magazyn do czytania, Wyborcza.pl Warszawa, RMF Classic, Interia i Polsat News.
Dziękujemy organizatorom wydarzeń towarzyszących, którymi były: Festiwal Komiksowa Warszawa i Międzypokoleniowy Festiwal Literatury dla Dzieci „Ojce i Dziatki.
Choć pora się żegnać, już dziś z radością zapraszamy na kolejne Targi w 2023 roku!

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się