Dom Wydawniczy REBIS -premiery 18 czerwca

Dom Wydawniczy REBIS -premiery 18 czerwca

Dom Wydawniczy REBIS -premiery 18 czerwca

Udostępnij

Przed nami i Wami kolejny dzień premierowy, a w nim cztery nowe tytuły!

Ostatnia przysługa”, Dennis Lehane - Brawurowa powieść autora bestsellerowej „Wyspy tajemnic”
Artemisia”, Alexandra Lapierre -Fascynująca biografia jednej z pierwszych wielkich malarek w historii
Złowrogie morze”, Adrian Goldsworthy - Drugi tom trylogii „Vindolanda”
Sztuka szczęścia”, Howard C. Cutler, Dalajlama - zapis niezwykle interesującego dialogu ludzi dwóch różnych kręgów kulturowych,
Howarda C. Cutlera z Jego Świątobliwością Dalajlamą.

1. Ostatnia przysługa, Dennis Lehane

Nota o książce:

                                                                           Brawurowa powieść autora bestsellerowej Wyspy tajemnic

Bestsellerowy autor „New York Timesa” powraca z powieścią, która może śmiało konkurować z jego Rzeką tajemnic – oto intrygująca opowieść o zemście, rodzinie, miłości i jątrzącej nienawiści osnuta na tle najbardziej burzliwego epizodu w historii Bostonu.

Mary Pat Fennessy jak zwykle stara się przeżyć kolejny dzień i jakoś wiązać koniec z końcem. Spędziła całe życie w bloku komunalnym w Southie, irlandzkiej enklawie Bostonu, gdzie mieszkańcy są przywiązani do tradycji i dumnie podkreślają swoją odrębność.

Któregoś dnia siedemnastoletnia córka Mary Pat, Jules, nie wraca do domu. Tego samego wieczoru na stacji metra zostaje znalezione ciało czarnoskórego nastolatka, który zginął w tajemniczych okolicznościach. Tych dwóch wydarzeń z pozoru nic nie łączy, ale Mary Pat, zdeterminowana odnaleźć córkę, zagląda nawet tam, gdzie nie powinna, niepokojąc szefa lokalnej mafii i jego ludzi. I odkrywa coraz to nowe wstrząsające, brutalne szczegóły…

Ostatnia przysługa to doskonały thriller oraz realistyczny obraz bezwzględnej przemocy i mrocznego serca amerykańskiego rasizmu. Hipnotyzująca, poruszająca powieść.

Apple TV planuje zrealizować na podstawie Ostatniej przysługi serial, którego showrunnerem będzie sam Lehane.

Opinie o książce:

Ostatnia przysługa skłania do myślenia i burzy spokój ducha, nie sposób oderwać się od lektury. - Stephen King

Ten thriller z kryzysem rasowym w tle, napędzany przez kobietę z piekła rodem, nikogo nie pozostawi obojętnym. Prowokująca, przyspieszająca tętno historia opowiedziana przez jednego z najlepszych powieściopisarzy. - Gillian Flynn, autorka Zaginionej dziewczyny i Mrocznego zakątka.

Kilka słów o autorze:

Dennis Lehane jest wielokrotnie nagradzanym autorem bestsellerowych powieści. Film na podstawie jego Rzeki tajemnic w reżyserii Clinta Eastwooda został nagrodzony dwoma Oscarami, a Wyspę tajemnic zekranizował Martin Scorsese z udziałem Leonarda DiCaprio.
 
Tytuł książki: Ostatnia przysługa
Tytuł oryginalny:Small Mercies
Autro: Dennis Lehane
Przekład:Mirosław P. Jabłoński
Seria: Thriller
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 18 czerwca 2024
Wydanie: I
Objętość: 336 stron
Format:135 x 215 cm
Oprawa:broszura klejona ze skrzydełkami
ISBN:978-83-8338-169-5
Cena katalogowa: 44,99 zł
 
 
2. Artemisia”, Alexandra Lapierre
 
Nota o książce:

Niezwykła kobieta, genialna malarka

Fascynująca biografia jednej z pierwszych wielkich malarek w historii

Artemisia to barwna, zbeletryzowana biografia jednej z pierwszych wielkich malarek w historii. Kobiety, która pokonała wszelkie społeczne bariery, zdobyła niezależność i sławę.

Artemisia Gentileschi była pierwszą artystką przyjętą w poczet prestiżowej florenckiej Accademia del Disegno, córką znanego malarza z kręgu caravaggionistów, Orazia Gentileschiego. Przyjaciółka i protegowana ówczesnych osobistości, otrzymywała zamówienia od najznamienitszych rodów Rzymu, Florencji, Neapolu, a nawet od koronowanych głów. Jej wybitny talent można podziwiać, oglądając m.in. Zuzannę i starców, Judytę obcinającą głowę Holofernesowi, Autoportret czy Alegorię malarstwa, zdobiące najważniejsze muzea świata.

Artemisia – osadzona w sugestywnie odmalowanych realiach siedemnastowiecznej Italii, Paryża, Londynu – to również z wielkim znawstwem i pasją opisana historia skomplikowanych uczuć łączących ojca i córkę, oscylujących od miłości do nienawiści, od żalu i rozgoryczenia po pełne tkliwości zrozumienie i przebaczenie. Historia kobiety, która za pomocą swej sztuki na miarę Caravaggia dokonała zemsty na swoim gwałcicielu i która podróżowała po całej Europie jako niezależna i profesjonalna artystka.

Kilka słów o autorze:

Alexandra Lapierre przez pięć lat tropiła ślady swych bohaterów w archiwach całej Europy. Jest też autorką takich książek, jak m.in. Ludzie honoru, The Woman of Thousand Names, Belle Greene oraz Fanny Stevenson, entre passion et liberté. Ta ostatnia przyniosła jej międzynarodową sławę i prestiżową nagrodę Grand Prix czytelniczek „Elle” w 1994 roku.
 
Tytuł: Artemisia
Tytuł oryginalny:  Artemisia. Un duel pour l’immortalité
Autro: Alexandra Lapierre
Przekład:Stanisław Kroszczyński
Seria:Biografie i powieści biograficzne
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 18 czerwca 2024
Wydanie: 2
Objętośc: 544
Format: 150x225 cm
Oprawa:broszura klejona ze skrzydełkami
ISBN:978-83-8338-183-1
Cena katalogowa: 69, 99 zł

 
3.„Złowrogie morze”, Adrian Goldsworthy
 
Nota o książce:
 

Drugi tom trylogii „Vindolanda”

Czy jeden żołnierz ocali Brytanię dla imperium?

Rok 100 n.e. Vindolanda, warownia na kresach rzymskiego świata. Flawiusz Feroks robi wszystko, by utrzymać pokój. Stacjonując w Vindolandzie, bazie wojskowej na północnej granicy rzymskiego imperium, nieustannie czuje na sobie wzrok nieprzyjaciół. Wokół krążą szepty o wojnie i zagładzie Rzymu. Szerzą się informacje o morskich ludziach nocy, którzy rzucili klątwę na te ziemie i lądują tylko po to, by żywić się ludzkim mięsem. Na razie to tylko pogłoski, Feroks jednak wie, że biorą się z prawdziwych wydarzeń i że nikt na wyspie nie jest bezpieczny przed zagrożeniem ze złowrogiego morza.

Opinia o książce:
 
„Żaden historyk nie ma większej wiedzy o armii rzymskiej niż Adrian Goldsworthy, nikt też lepiej nie odtwarza realiów starożytnego świata. […] Złowrogie morze jak mało która powieść emocjonuje i absorbuje czytelnika. - Harry Sidebottom, autor cyklu „Wojownik Rzymu”.
 
Kilka słów o autorze:
Adrian Goldsworthy uzyskał doktorat na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jego pierwsza książka, Armia rzymska na wojnie, została uznana przez Johna Keegana za „imponujące dzieło, oryginalne w podejściu do tematu i znakomite pod względem stylu”. Siedem kolejnych sprzedało się w ponad ćwierci miliona egzemplarzy; przetłumaczono je na kilkanaście języków. Po polsku ukazały się też: biografia Cezara, W imię Rzymu, Pax Romana (REBIS 2018), Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich (REBIS 2021) oraz Filip i Aleksander. Królowie i zdobywcy (REBIS 2023). Goldsworthy jest także autorem poczytnych serii powieści historycznych rozgrywających się w Brytanii pod rzymskim panowaniem. Obecnie całkowicie poświęcił się pisaniu, regularnie współpracuje też przy tworzeniu dokumentalnych programów telewizyjnych dotyczących starożytności.

ADRIANGOLDSWORTHY.COM

Tytuł: Złowrogie morze
Tytuł oryginalny: The Encircling SeaI
Autor:Adrian Goldsworthy
Przekład: Janusz Szczepański
Seria: Powieść historyczna
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 18 czerwca 2024
Wydanie: 1
Objętość: 392 strony
Format:132x202 cm
Oprawa:broszura klejona ze skrzydełkami
ISBN:978-83-8338-210-4
Cena katalogowa: 54,99 zł

4. „Sztuka szczęścia”, Howard C. Cutler, Dalajlama

Nota o książce:

 

Sztuka szczęścia to efekt szeregu rozmów przeprowadzonych przez amerykańskiego psychiatrę Howarda C. Cutlera z Jego Świątobliwością Dalajlamą, zapis niezwykle interesującego dialogu ludzi dwóch różnych kręgów kulturowych.

Duchowy przywódca Tybetu koncentruje się na podstawowym celu ludzkiego życia – osiągnięciu szczęścia. Dzieli się z czytelnikami rozważaniami na temat tego, w jaki sposób osiągnął wewnętrzną równowagę. Pokazuje nam, jak możemy walczyć z depresją, gniewem, zazdrością. Mówi o współczuciu i altruizmie, analizuje sytuacje uniwersalne, takie jak śmierć, miłość, małżeństwo, wszelkiego typu relacje międzyludzkie. Podaje przykłady technik i medytacji pomocnych w osiągnięciu pożądanego stanu umysłu i użytecznych nie tylko dla buddystów.

W XXI wieku wciąż jesteśmy dalecy od odnalezienia w życiu trwałego szczęścia. Któż inny może wskazać nam drogę, jeśli nie uznany mistrz opierający się na bogatej, liczącej przeszło 2500 lat tradycji.

XIV Dalajlama otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. Jest autorem i współautorem wielu cenionych książek. Razem z Howardem C. Cutlerem, amerykańskim pisarzem i psychiatrą, napisali – oprócz bestsellerowej Sztuki szczęścia – także Sztukę szczęścia w pracy oraz Sztukę szczęścia w trudnych czasach (wszystkie wydane przez DW REBIS).

Kilka słów o autorach:

Howard C. Cutler to amerykański pisarz i psychiatra praktykujący w Phoenix w stanie Arizona. W sposób czysto naukowy podchodzi do ludzkiego szczęścia, co zaowocowało Sztuką szczęścia, zapisem rozmów przeprowadzonych z XIV Dalajlamą. Zapraszano go do setek programów radiowych i telewizyjnych, a także przeprowadzono z nim wywiady m.in. dla „The Oprah Magazine”, „Time” i „O”.

Tytuł: Sztuka szczęścia
Tytuł oryginalny: The Art of Happiness
Autor: Howard C. Cutler, Dalajlama
Przekład:Joanna Grabiak
Seria: Dalajlama
Wydawca: Dom Wydawnicizy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 18 czerwca 2024
Wydanie: 3
Objętość: 320 stron
Format:125x205 cm
Oprawa:całopapierowa
ISBN:978-83-8338-244-9
Cena katalogowa: 54,99 zł.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się