Ogólnopolska Izba Księgarń
Papierowy Księżyc, listopad 2017

Papierowy Księżyc, listopad 2017

Drugi tom "Armagedonu dzień po dniu" oraz nowe wydanie "Domu służących" już w sprzedaży

Udostępnij

Od dziś w sprzedaży dostępne są dwie niezwykle interesujące książki wydawnictwa Papierowy Księżyc. "Więcej niż wygnanie" stanowi kontynuację powieści "Armagedon dzień po dniu" J. L. Bourne'a i - podobnie jak pierwszy tom serii - uznawana jest za jedną z najlepszych powieści w klimatach zombie apokalipsy.

"Dom służących" z kolei, to jeden z naszych bestsellerów, który doczekał się nowego wydania. A jeszcze w tym miesiącu do księgarń trafi napisana na życzenie fanów kontynuacja "Domu służących" zatytułowana "Blask wolności". Obie książki spodobają się wszystkim miłośnikom "Służących" i prozy obyczajowej z najwyższej półki.

1. Dom służących

„Dom służących” autorstwa Kathleen Grissom, to jeden z największych bestsellerów na rynku amerykańskim w ostatnich latach. Powieść przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa, a prawa do jej sfilmowania wykupiła wytwórnia Lonetree Entertainment.

„Dom służących” w pasjonujący sposób łączy powieść historyczną z elementami obyczajowymi, kreśląc fascynującą historię pełną tajemnic i emocji.

Jeden z recenzentów określił „Dom służących” jako skrzyżowanie „Przeminęło z wiatrem” ze „Służącymi”.

Poruszająca, pełna emocji lektura, której nie zapomnisz!

***

Przybycie małej białej dziewczynki na plantację pociąga za sobą tragedię, która wydobywa na światło dzienne to, co w ludziach, których nazywa swoją rodziną jest najlepsze i to, co najgorsze.

Siedmioletnia Lavinia zostaje osierocona na pokładzie statku płynącego z Irlandii. Na plantacji tytoniu, do której zostaje zabrana i gdzie ma pracować, trafia do domu niewolników. Będąc pod opieką Belle, nieślubnej córki właściciela, Lavinia zżywa się ze swoją przybraną rodziną, chociaż dzieli ich kolor skóry.

W końcu właściciele plantacji przygarniają Lavinię do swojego domu, gdzie pan jest wciąż nieobecny, a pani zmaga się z uzależnieniem od opium. Lavinia jest rozdarta pomiędzy dwoma domami. Kiedy zostaje zmuszona do dokonania wyboru, jej lojalność zostaje podważona, tajemnice zostają wyciągnięte na światło dzienne, a ludzkie życie znajduje się w niebezpieczeństwie.

„Dom służących” to trzymająca w napięciu powieść o tym jak ważna jest rodzina, w której miłość i lojalność triumfują.

Opinie o książce:

„Polecam powieść Dom służących. Ta książka, tak jak Służące odgrywa bardzo ważną rolę: jest świadectwem doświadczeń nie tylko Afro-Amerykanów w dobie niewolnictwa, ale również biednych białych Europejczyków, którzy, w tym samym okresie amerykańskiej historii, często byli traktowani podobnie”.(Alice Walker, autorka powieści „Kolor purpury”, zdobywca nagrody Pulitzera)

„Kathleen Grissom prowadzi nas przez romans rozgrywający się na plantacji oczami białej niewolnicy, której życie zawieszone jest na granicy między niewolnictwem a wolnością...”.( – Alice Randall, autorka powieści „Rebel Yell”)

 

Tytuł: Dom służących
Tytuł oryginału: The Kitchen House
Autor: Kathleen Grissom
Przekład: Agnieszka Kalus
Gatunek: obyczajowa
Wydawca: Papierowy Księżcy
Miejsce i rok wydania: Słupsk, premiera: 8 listopada 2017
Wydanie: I
Objętość:
Format: 143x205                            
Oprawa: miękka                            
ISBN: 978-83-65830-33-3
Cena katalogowa: 39,90 zł


2. Armagedon dzień po dniu. Więcej niż wygnanie


Najlepsza książka o zombie, jaką czytałem.(Brad Thor, autor bestsellerów)

„Apokalipsa zombie”, kiedyś będąca na marginesie horroru, stała się ostatnio jednym z najmodniejszych gatunków w popkulturze. Armagedon dzień po dniu. Więcej niż wygnanie to drugi tom postpokaliptycznego cyklu J.L.Bourne'a. To błyskotliwy i wciągający thriller, który z zapartym tchem przeczytają zarówno nowi, jak i zagorzali miłośnicy żywych trupów. Cykl Armagedon dzień po dniu uznawany jest za najlepszy horror o zombie obok The Walking Dead.

Urywkowe doniesienia medialne wskazują na chaos i przemoc, które rozprzestrzeniają się w amerykańskich miastach. Planetę ogarnia zło nieznanego pochodzenia. Umarli powstają, by objąć Ziemię we władanie jako nowy dominujący gatunek w łańcuchu pokarmowym. „Więcej niż wygnanie”, kontynuacja powieści „Armagedon dzień po dniu”, to pisany odręcznie dziennik ocalałego, który walczy o przetrwanie w obliczu globalnej katastrofy. Esencja tego, co w książkach o zombie  najlepsze oraz opowieść, która zabierze Cię na nowy poziom przerażenia.

Kronika upadku ludzkości z hordą zombie w rolach głównych oraz survivalowymi wskazówkami. J.L. Bourne czerpiąc z klasyków gatunku, stworzył Z-apokalipsę, którą trzeba poznać.
Małgorzata Stefanik, Gosiarella.pl

Tytuł: Armagedon dzień po dniu. Więcej niż wygnanie
Tytuł oryginału: Day by Day Armageddon. Beyond Exile
Autor: J.L. Bourne
Przekład:Marcin Moń
Cykl: Armagedon dzień po dniu tom 2
Gatunek: horror
Wydawca: Papierowy Księżyc
Miejsce i rok wydania: Słupsk, premiera: 8listopada 2017
Format: 130x197                            
Oprawa: miękka                            
ISBN: 978-83-65830-21-0
Cena katalogowa: 37,90 zł


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się