Spotkania z Reportażem, księgarnia, Tajne Komplety,

Spotkania z Reportażem, księgarnia, Tajne Komplety,

W Tajnych kompletach: Spotkania z reportażem 17.11 i 21.11

Udostępnij

W czwartek 17 listopada odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Reportaż na Tajnych. Tym razem będziemy gościć Marcina Rotkiewicza, który w książce "W królestwie Monszatana" (Wydawnictwo Czarne) tropi pseudonaukowe teorie narosłe wokół biotechnologii, glutenu, GMO i innych poruszających wyobraźnię konsumentów fenomenów. Z autorem porozmawiają Karol Pęcherz i Łukasz Basiak. Zapraszamy o 18.00.

"Genetyczne mutanty", "niezniszczalne superchwasty", "rakotwórcze pestycydy", "szczepionki wywołujące autyzm", "uzależniający gluten". Podobne nagłówki od lat straszą nas z pierwszych stron gazet. Gdzie leży prawda? Czy genetycznie zmodyfikowane rośliny, szczepionki i gluten faktycznie są takie straszne, jak je malują ekoaktywiści, politycy i celebryci? I czy firmy zajmujące się produkcją GMO - z niesławnym Monsanto na czele - naprawdę zagrażają współczesnemu rolnictwu?

Dziennikarz naukowy Marcin Rotkiewicz, niczym w średniowiecznym bestiariuszu, zbiera sumę współczesnych strachów związanych z rozwojem nauki. Nie banalizując potencjalnych zagrożeń, klarownie i wciągająco wyjaśnia, kto posługuje się rzetelnymi argumentami, a kto zarabia na rozsiewaniu paniki (OD WYDAWCY).

Marcin Rotkiewicz (ur. 1972) - dziennikarz naukowy, od 2001 roku pracuje w tygodniku "Polityka", wcześniej między innymi w "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej", PAP i "Newsweeku". Popularyzuje wiedzę na temat biotechnologii, ewolucji człowieka i neuronauki. Interesuje się również teoriami pseudonaukowymi i spiskowymi. Autor wywiadu rzeki z prof. JerzymVetulanim "Mózg i błazen".

21.11: Księżyc z Peweksu (Reportaż)

W kolejnej odsłonie cyklu Reportaż na Tajnych gościem naszej księgarni będzie Aleksandra Boćkowska, autorka książki "Księżyc z Peweksu", czyli reporterskiego dochodzenia w sprawie luksusu, a raczej jego rodzimych zastępników w dobie PRL-u. Spotkanie odbędzie się we wtorek o 18.00, a z autorką porozmawiają Karol Pęcherz i Łukasz Basiak.

W kraju, w którym ludzie gnieździli się z maleńkich mieszkaniach, a z roku na rok półki sklepowe robiły się coraz bardziej puste, słowo "luksus" nabrało specyficznego znaczenia. Ale nawet ten luksus nie był dla wszystkich. Bo był to także kraj równych i równiejszych. Sprytnych i sprytniejszych. Dziesiątki rozmów - z marynarzami i ich rodzinami, dyrektorami i bywalcami hoteli, prywaciarzami, sekretarzami partii, słowem, ludźmi, którzy jeśli nie mieli, to przynajmniej mogli więcej - pozwoliły przybliżyć definicję ówczesnego luksusu. Nie tylko materialnego.
Luksusem mogła być polędwica, szwedzkie gwoździe albo dżinsy - kupowane w peweksie za dolary zdobywane na czarnym rynku. Albo telefon - na doprowadzenie linii czekało się latami. Zegarki, wille, zachodnie samochody - oczywiście. Ale także wolność i poczucie bezpieczeństwa.
Z rozmów, lektur i podróży po całej Polsce powstał pasjonujący reportaż o tym, o czym kiedyś większość Polaków mogła tylko pomarzyć. I fascynująca historia bardzo ważnej części życia Polaków przed ’89 rokiem (OD WYDAWCY).

Aleksandra Boćkowska - dziennikarka, współpracuje m.in. z "Gazetą Wyborczą" i "Wysokimi Obcasami Extra". Wcześniej redaktorka w magazynach "Elle" i "Viva! Moda". Autorka książki "To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL".


Serdecznie Zapraszamy!
------------------------
Tajne Komplety
Księgarnia Partnerska Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Przejście Garncarskie 2
Wrocław 50-107

Czynne: pn.-pt.: 9-20, sob.: 10-20, nd.:10-18

Mail: tajnekomplety@fundacja-karpowicz.org

Tel.: (71) 714-23-80

----------------
"Jest jedno takie miejsce, ale nie wiem, czy powinnam o tym mówić..." T.K.

tajnekomplety.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się