Spotkania z Poezją, Prezentacje

Spotkania z Poezją, Prezentacje

Polska poezja za granicą. Prezentacje

Udostępnij

Listopad obfituje w liczne spotkania autorskie polskich poetów za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Belgii, w Czechach.

Poeta Tadeusz Dąbrowski w listopadzie rozpoczął cykl spotkań autorskich w Stanach Zjednoczonych promujących jego najnowszy tomik poetycki w języku angielskim – "Posts", który przetłumaczyła Antonia Lloyd-Jones, a posłowie napisał Joshua Weiner. Spotkania z czytelnikami Dąbrowski zapoczątkował 6 listopada w Nowym Jorku, odbywają się one w klubach, bibliotekach oraz na uniwerstytach na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Ostatnie spotkanie w cyklu będzie miało miejsce 20 listopada na Columbia University w Nowym Jorku.

W ubiegłym tygodniu poeta Krzysztof Siwczyk był gościem 7. edycji festiwalu TRANSPOESIE 2017, który odbył się w Instytucie Balassiego w Brukseli. Wraz z innymi sześcioma poetami z różnych krajów prezentował swoją twórczość w języku ojczystym. Tłumaczenia na język angielski, niemiecki oraz francuski wyświetlano na ekranie.

Poetka i tłumaczka z języka czeskiego, Zofia Bałdyga, przeczyta swoje najnowsze wiersze podczas 19. edycji praskiego festiwalu Dzień poezji (12-26 listopada). Wieczór poetycki odbędzie się 21 listopada, o godzinie 19.30 w księgarni Fra w Pradze (ul. Šafaříkova 15). Bałdydze towarzyszyła będzie ukraińska poetka Maria Iljašenko.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się