Drugie Życie Książki

Drugie Życie Książki

Drugie Życie Książki 2019 – poznaliśmy harmonogram

Udostępnij

Drugie Życie Książki, akcja wielkiej bezpłatnej wymiany książek, rusza po raz ósmy. W ubiegłym roku podczas czternastu edycji aż 1500 osób wymieniło się imponującą liczbą ponad 10 000 książek, a regały do wymiany książek pojawiły się w kolejnych miejscach.

Program bezpłatnych wymian przygotowanych na ten rok jest równie intensywny co przed rokiem – książki będzie można wymienić czternaście razy w różnych miejscach na czytelniczej mapie Krakowa. Zaplanowano aż siedem edycji specjalnych, w tym m.in. wymianę książek w różnych językach w księgarni Massolit, wymianę komiksów i powieści graficznych na Krakowskim Festiwalu Komiksu czy edycję adresowaną do najmłodszych czytelników, która odbędzie się w ramach krakowskiej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci. W tym roku akcja zagości tradycyjnie do Pawilonu Wyspiańskiego i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, ale zawita również do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, antykwariatu Szafa Pełna Książek (zwycięzcy plebiscytu na najlepszy antykwariat roku 2018) czy w NOWEJ Księgarni, która działa przy niedawno otwartym w Nowej Hucie punkcie InfoKraków na os. Zgody 7.

Ponadto na Festiwalach Conrada i Miłosza pojawią się samoobsługowe regały do wymiany książek. Korzystając z tych regałów stosuje się zasadę 1:1 – czyli za każdą książkę zabraną z regału zostawiamy na półce jedną swoją.

Reguły udziału w Drugim Życiu Książki są proste: wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważny jest stan książek – przynosi się je po to, by mogli skorzystać z nich inni. Książki wydane przed 1995 rokiem wymieniane są tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowsze książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tytułów.

Pełen harmonogram i regulamin znajduje się: tutaj.

Organizatorem akcji Drugie Życie Książki jest Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się