Maszyny Leonarda - wydanie w 500 rocznicę śmieci geniusz - poleca Wydawnictwo Jedność
Już 2 maja br. przypada 500 lat od śmierci Leonarda da Vinci, geniusza wszechczasów i ikony popkultury. By uczcić ten wyjątkowy jubileusz, Wydawnictwo JEDNOŚĆ przygotowało książkę, jakiej jeszcze nie było na rynku wydawniczym w Polsce!
Ta książka łączy pokolenia!
Premiera wydawnicza - 24 kwietnia 2019 r.
Tytuł: Maszyny Leonarda
Podtytuł: Tajemnice i wynalazki w kodeksach da Vinci
Autor: Laurenza Domenico (tekst), Taddei Mario, Zanon Edoardo (red.)
Wydawca: Wydawnictwo JEDNOŚĆ, Kielce 2019 r.
Czy Leonardo da Vinci ma do ukrycia jakąś tajemnicę? Tak naprawdę ma ich wiele, wystarczy poszukać w jego kodeksach, pośród tysięcy rysunków maszyn i ich części, które się tam znajdują. W tej publikacji ukazujemy – nigdzie wcześniej tak nie zrekonstruowane – tajemnice i zagadki maszyn, które ukazują geniusz kreatywności Leonarda.
Autorzy, pasjonaci rzeczywistości wirtualnej (a także pasjonaci Leonarda) wychodząc od jego opisów i rysunków a następnie wykorzystując cyfrową obróbkę obrazu prezentują nam złożoność i funkcjonalność tychże urządzeń. I tak oto przed naszymi oczami jawią się łodzie pancerne, wciągniki, maszyny latające, machiny wojenne i wynalazki przeznaczone do wykonania różnych prac.
Ta skomplikowana cyfrowa rekonstrukcja wymagała lat pracy i badań, jednakże rezultat jest imponujący: jak nigdy dotąd możemy podziwiać wynalazki ukryte na stronach Kodeksów Leonarda da Vinci.
Opis książki:
2 maja 2019 roku mija 500 lat od śmierci – Leonarda da Vinci. To książka, jakiej nie ma jeszcze na rynku. Prezentuje geniusz najzdolniejszego człowieka wszechczasów. Ikony popkultury.
Czy Leonardo da Vinci ma do ukrycia jakąś tajemnicę? Tak naprawdę ma ich wiele, wystarczy poszukać w jego kodeksach, pośród tysięcy rysunków maszyn i ich części, które się tam znajdują. W tej publikacji ukazujemy – nigdzie wcześniej tak nie zrekonstruowane – tajemnice i zagadki maszyn, które ukazują geniusz kreatywności Leonarda. Autorzy, pasjonaci rzeczywistości wirtualnej (a także pasjonaci Leonarda) wychodząc od jego opisów i rysunków a następnie wykorzystując cyfrową obróbkę obrazu prezentują nam złożoność i funkcjonalność tychże urządzeń. I tak oto przed naszymi oczami jawią się łodzie pancerne, wciągniki, maszyny latające, machiny wojenne i wynalazki przeznaczone do wykonania różnych prac.
Ta skomplikowana cyfrowa rekonstrukcja wymagała lat pracy i badań, jednakże rezultat jest imponujący: jak nigdy dotąd możemy podziwiać wynalazki ukryte na stronach Kodeksów Leonarda da Vinci.