Jedność - Dzień dziecka
Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oficyna Wydawnicza IMPULS

Impuls logopedią stoi!

Udostępnij

Każda z nowości, a także liczne wznowienia cieszą się niesłabnącą popularnością, znikając z naszych półek niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki… Jednak nasze propozycje logopedyczne to nie tylko cieszące się olbrzymim uznaniem Materiały wyrazowo-obrazkowe…, ale i seria publikacji poświęconych zjawisku mutyzmu wybiórczego; po sukcesie Mutyzmu wybiórczego Marii Bystrzanowskiej przyszła kolej na Mutyzm wybiórczy w praktyce pedagogicznej pod red. Joanny Bali, Moniki Cabały, Klaudii Giese-Szczapy, Anety Kiepeli-Koperek, Jadwigi Miękini-Pindur, Iwony Młynarskiej Alicji Pilch, Sylwii Szczęśniak i Katarzyny Szyszki.

                                                                 

Książka ta, wydana pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i rekomendowana przez Polski Związek Logopedów, opisuje techniki i metody pracy z dziećmi dotkniętymi owym zaburzeniem, tak by w rezultacie każde potrzebujące dziecko otrzymało „terapię szytą na miarę”. Autorki w kolejnych rozdziałach poświęcają uwagę pacjentom na różnych etapach rozwoju: dwuletniej dziewczynce, przedszkolakom i uczniom. Książeczka zwieńczona jest bajką terapeutyczną, autorstwa Klaudii Giese-Szczapy. Zapraszamy!

                                                                        

W jesiennej ofercie Impulsu znajdzie się kilka pozycji przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych czytelników. Magdalena Dawidziuk-Stach, pisząc Wierszowane zawody, chciała zachęcić dzieci do rozwijania zainteresowań i wrodzonych predyspozycji – tak oto powstał zbiór dwunastu rymowanek, wierszowanych opisów zawodów, w dodatku pięknie ilustrowanych przez Agatę Fuks i Joannę Szybist. Wśród wybranych zawodów czytelnik znajdzie nie tylko te tradycyjne, jak nauczyciel czy fryzjer, ale i profesje absolutnie współczesne, naznaczone piętnem naszych czasów – informatyka, ekonomistę i… doradcę zawodowego. Książka to zbiór dwunastu pięknie zilustrowanych opisów zawodów. Adresowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Napisana w sposób przystępny dla młodego czytelnika, motywuje do rozwijania zainteresowań i predyspozycji.

Dobra zabawa gwarantowana!

Przegryź dyktando jak smaczne mango, woła Marta Bącała-Ślęzak, trzykrotna zdobywczyni I miejsca w kolejnych edycjach Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Łódzkie kolorami malowane”. 20 zabawnych dyktand, przyprawionych beztroskim dziecięcym śmiechem, pozwoli najmłodszym bezboleśnie utrwalić zasady polskiej ortografii, obowiązujące na poziomie klas IV–VI szkoły podstawowej. Milusińscy nie znajdą tu sztywnych reguł i nienaturalnie brzmiących zdań, za to przywita ich gromada leśnych i łąkowych zwierzaków, bo przecież –

Dyktando nie musi być wcale przykrym obowiązkiem.

Dyktando może być przyjaźni z ortografią początkiem.

Dyktando nie musi być nudne ani dla ocen paskudne.

Jeśli dobrze się postarasz,

wnet wyniki przyjdą zaraz (…).

Nowa propozycja edukacyjna Oficyny Wydawniczej „Impuls” jest świetną pomocą dydaktyczną dla uczniów. Dzięki niej radość dzieci z dobrych wyników z języka polskiego udzieli się z pewnością rodzicom i nauczycielom.


Zapraszamy do Wydawnictwa Impuls!

Impuls zaprasza
Dlaczego Impuls?
Oficyna Wydawnicza "Impuls" to nie tylko instytucja, budynek, miejsce. Wydawnictwo to ludzie. Impuls tworzy grupa osób o odmiennych zainteresowaniach i specjalizujących się w różnych dziedzinach. Połączyło nas zamiłowanie do książek i marzenie o dzieleniu się z innymi prawdziwie wybitnymi tytułami. Każdy z nas dzierży swoją własną cegiełkę – budujemy zwartą i niezaprzeczalnie mocną konstrukcję, jaką jest wydawnictwo Impuls. Wszyscy działamy z pasją i zaangażowaniem, ponieważ uważamy literaturę za warunek ciągłego istnienia kultury.

Zapraszam Czytelników i nowych autorów do częstych odwiedzin naszej strony internetowej, do wydawnictwa, do nas!

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się