Tydzień Zakazanych Książek  25/09 – 01/10/2017

Tydzień Zakazanych Książek 25/09 – 01/10/2017

Kultura” kontra cenzura

Udostępnij

Instytut Książki – jako partner wydarzenia – zaprasza na TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK 25/09 – 01/10/2017 do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Dla Polaków wolność słowa i swoboda wypowiedzi, z racji działania powojennej cenzury, miała szczególne znaczenie. Drugi obieg – czyli pisma i książki ukazujące się poza kontrolą cenzury, drukowane, jak uważała władza nielegalnie – był fenomenem w skali całego bloku wschodniego. To papierowa rewolucja przywróciła głos tym, którym cenzura go odebrała, i to tym wydarzeniom poświęcamy TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK.

Tegoroczną edycję dedykujemy „Kulturze”. 70 lat temu w Rzymie ukazał się pierwszy numer miesięcznika polityczno-literackiego „Kultura”. Założycielem jednego z najaktywniejszych ośrodków polskiej emigracji – Instytutu Literackiego, gdzie mieściła się redakcja „Kultury” oraz Zeszytów Historycznych – był Jerzy Giedroyc.

Opis i szczegółowy program tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się