Ogólnopolska Izba Księgarń
Program Translatorski ©POLAND, Janusz Korczak, How to Love a Child and Other Selected Works

Program Translatorski ©POLAND, Janusz Korczak, How to Love a Child and Other Selected Works

Dwutomowy wybór tekstów Janusza Korczaka po angielsku ze wsparciem Instytutu Książki

Udostępnij

W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii ukazało się tłumaczenie dwutomowego wyboru tekstów Janusza Korczaka, How to Love a Child and Other Selected Works, w przekładzie Benjamina Paloffa, Danuty Borchardt i Seana Bye’a. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Dwutomowy zbiór How to Love a Child and Other Selected Works wyszedł niedawno nakładem chicagowsko-londyńskiej oficyny Vallentine Mitchell.

How to Love a Child and Other Selected Works to pierwszy obszerny wybór tekstów Janusza Korczaka w języku angielskim. Znalazły się w nim najważniejsze dzieła pedagogiczne Korczaka, między innymi tytułowy esej Jak kochać dziecko napisany w czasie I wojny światowej, pedagogiczne confiteor Korczaka, czyli żarliwe wyznanie wiary w dziecko i wyjątkowe miejsce najmłodszych w życiu świata. Poza tym w dwóch tomach pism nie zabrakło także tekstów prasowych autora Króla Maciusia Pierwszego i jego prywatne zapiski.

Tłumacze dwutomowej edycji Korczaka od lat współpracują z Instytutem. Benjamin Paloff w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND przełożył między innymi Przezroczystość Marka Bieńczyka i Płomień wieczności Krzysztofa Michalskiego (2012), Sean Bye tłumaczył Miedziankę Filipa Springera, a Danuta Borchardt przybliżyła anglojęzycznym czytelnikom wiersze Cypriana Norwida i Pornografię Witolda Gombrowicza.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się